Csaljon mosolyt Ön is mások arcára!

2023. július 30. 09:14 | Csiffáry Zsuzsanna

Egy konfliktusokkal terhelt világban nagy értéket jelentenek a legegyszerűbb dolgok. Ilyenkor nagy szükségünk van arra, hogy a leghétköznapibb apróságokkal tudjunk mosolyt csalni egymás arcára. Néhány nyilatkozatot gyűjtöttünk össze olvasóinknak ebben a témában.

Andrew Newberg tudós következtetése szerint a mosoly a legtöbb érzelem szimbóluma. Ezzel párhuzamosan Leo Widrich kutatása a mosolygás tanulhatóságára irányult, mert egy tanára arra buzdította, tanuljon meg többet mosolyogni, ezért tanulmányokat folytatott arról, hogy a mosolynak van-e ereje. Kutatásai bizonyították, hogy erős hatást lehet kiváltani ezzel az arckifejezéssel. 

Cikkünk alapvetően nem tudományos tartalom, ám a mosolynak igenis nagy ereje van, amit már szaktudomány is bizonyított. Néhány békéscsabait kérdeztünk arról, hogy ők hogyan tudnak mások és saját maguk arcára mosolyt csalni. 

Adorjánné Kata, a Tesz-Vesz Klub elnöke férje humoráról vallott.

– A férjemnek remek humora van, ami mindig megmosolyogtat másokat, illetve humorforrás lehet, hogy akkor, amikor mások beszélnek, olykor teljesen mást hallok, mint amit mondanak, elcsúsznak a szavak. Ilyenkor visszakérdezek, hogy jól hallom-e? Majd kitör a nevetés, és kiderül, hogy nem - mesélte Adorjánné Kata. 

Kovács István a bók mesterének tartja magát.

– A bók egy gesztus, ami szinte semmibe sem kerül, ahogy mondani szoktam, ingyen van és örülök, hogy ezzel mégis széles mosolyokat tudok generálni. Például ha vendégségbe megyek valahová, rendszeresen megdícsérem az illető otthonát vagy a főztjét, vagy bármit, amit szépnek, jónak gondolok. Azaz nem sajnálom kimondani a jót. Nem hazudok, hanem kiemelem a jót, ami megmosolyogtatja a környezetemben lévőket – mondta Kovács István.    

Bonnyai Sándor szociális munkás így vélekedik a témában: 

– Talán az egyik legnehezebb feladat másoknak mosolyt csalni az arcára. Leginkább, ha felnőttekről van szó. Megmondom őszintén, nekem nem is megy igazán. Irigylem azokat, akik könnyen játszanak a humorral, s ezt adekváltan, tehát a megfelelő helyen és módon tudják bevetni, ezzel kimozdítva az illetőt abból a nem túl jó állapotból, amiben vannak. Amit tenni tudok, hogy a másik mellé „ülök”, hogy érezze, ott vagyok, hogy jelen vagyok, figyelek rá. S a beszélgetés során valahogy eljutunk valahova, s ha sikerül, talán a könnyek mögött egy mosoly is megjelenik. Kisgyermek esetében meglátásom szerint igazán más a helyzet, hiszen nagyobb az eszköztár, itt viszont határtalanabbul mozgok: képes vagyok nagyra nőtt pocakomról viccet mesélni, belevonódni a játékaikba, felnagyítani a pillanatot, félrehallani a szavakat, amiket vicces keretbe teszek. Ezek igazán szép pillanatok – fogalmazott Bonnyai Sándor.

 

 

 

További programok »

Itthon

Eltemettük a részeges malackát – Puding kilenc évet élt

A közelmúltban győződtem meg újra arról, hogy milyen is az, amikor valaki szinte családtagként kötődik egy négylábú, szőrös illetőhöz, és egyszer csak eljön a nap, amikor elveszíti kedvencét. Történetünkben Pudingról, a tengerimalacról lesz szó, aki csütörtök óta már az örök fűmezőkön sertepertél.
14:15
FEL