Bronzérmes a csabai Zsilinszki Orsolya a siketlimpián

2022. május 6. 12:40 | Kovács Dávid

A sportoló három döntős helyezés után 200 méteres pillangóúszásban bronzérmet szerzett.

Zsilinszki Orsolya korábban is értékes helyezéset szerzett a brazíliai Caxiai do Sulban zajló XXIV. Nyári Siketlimpián: 50 méter mellen 6., 100 méter pillangón 7. lett, 200 méter mellen pedig egyéni csúccsal negyedikként csapott a célba.

Zsilinszki Orsolya (jobbra) első siketlimpiai érmét szerezte (Fotó: Facebook/Magyar Hallássérültek Sportszövetsége)

A 24 éves békéscsabai versenyző negyedik fináléjában megszerezte pályafutása első siketlimpiai érmét is, miután 3. helyen végzett 200 méteres pillangóúszásban. A számot az amerikai Carli Elizabeth Cronk nyerte az ukrán Anita Makhnyk előtt.