Békéscsaba hazavár! – Sok fiatal startköve az élethez a városi ösztöndíj

2024. december 6. 15:45 | Bere Mátyás

Békéscsaba önkormányzata ismét pályázatot hirdetett a felsőfokú tanulmányokat folytatók támogatására. A Békéscsaba hazavár! felsőoktatási hallgatói ösztöndíjat valamint szintén ezen a néven futó életkezdési támogatásról szóló együttműködési megállapodást pénteken írták alá a városházán.

Idén is olyan lelkes, helyi fiatalok kapták meg az önkormányzat támogatását, akik a vármegyeszékhelyen tervezik életüket, valamint családot is itt szeretnének alapítani.

Varga Tamás Békéscsaba alpolgármestere a pénteki eseményen elmondta: a kezdeményezés 2015 óta kínál lehetőséget a fiataloknak, a közel 10 év során pedig 156 személyt támogattak már.

– A támogatás célja, hogy a fiatalok Békéscsabán kezdjék meg életüket, és itt indítsák el karrierjüket. Az eddigi visszajelzések alapján a pályázatot elnyerők valóban itt maradtak, ez azt jelenti, hogy a pályázatban megszabott néhány éves itt tartózkodási kötelezettség elég idő volt arra, hogy megtalálják számításaikat – fogalmazott az alpolgármester, majd kiemelte, hogy ezek a fiatalok a város tevékeny építői, diplomás, művelt emberekre pedig mindig nagy szükség van.

Fotó: Bere Mátyás/behir.hu

 

Ebben a ciklusban két felsőoktatásban hallgató diák kapta meg az ösztöndíjat, valamint öten részesültek életkezdési támogatásban.

Az egyik pályázatot elnyerő fiatal, Németh Balázs Sándor kiemelte, hogy több mint tíz éve a városban él, itt dolgozik és itt tervezi folytatni a pályafutását. Szeberényi Gréta pedig általános iskolába és gimnáziumba is Békéscsabára járt, elmondása szerint nagyon pezsgő diákéletnek volt a része, és ezt szeretné megadni majd a gyermekeinek is

– Ez tökéletes helyszíne lesz az életem elkezdéséhez, hiszen csendes és minden közel, így ez egy tökéletes kiindulópont lesz az életemben – fogalmazott a fiatal ösztöndíjas.

További programok »

Itthon

Parázs hangulat a XI. Szent Iván Éji Vigadalomban – Galériával

Június 20-án, este a békéscsabai Szent István tér felé kanyarodókat nem egy sima, csendes nyári sétatér fogadta. A városháza előtt ugyanis ismét fellobbantak a lángok, és a javából dübörgött a XI. Szent Iván Éji Vigadalom. Remek időjárásban, egy kifejezetten kellemes, vidám hangulatú délután után fordultunk rá az estére, ahol a becslések szerint közel 3000 ember fordult meg a főtéren, hogy együtt ünnepelje a nyári napfordulót és a legrövidebb éjszakát.
2026. június 21. 15:36
FEL