Több, mint százötven békéscsabai gimnazista kap ösztöndíj támogatást

2025. július 9. 15:49 | Osgyán Ágnes

Békéscsaba önkormányzata a tavalyi évhez hasonlóan idén is támogatja a kiemelkedő tanulmányi eredményt elért gimnáziumi tanulókat. A békéscsabai lakóhellyel rendelkező diákoknak legalább 4,8-as tanulmányi átlagot kellett elérniük, hogy részesüljenek a támogatásból.

2024-ben döntött először a közgyűlés arról, hogy ösztöndíj támogatást nyújt a békéscsabai gimnáziumok legeredményesebb tanulóinak. A városvezetés célja, hogy elismerjék a fiatalok munkáját és kiváló tanulmányi eredményét. A támogatástban a 10., 11., 12. évfolyamos, békéscsabai lakóhellyel rendelkező gimnazisták részesülhetnek.

Varga Tamás alpolgármester elmondta: a városvezetés látja, hogy a szakképzésben működő ösztöndíjrendszer jól működik, a gimnazisták teljesítményét is szeretnék elismerni, motiválni és támogatni őket a tanulásban. A közgyűlés 2025-ben tízmillió forintot különített el erre a célra.

– A tavalyi évhez képest tizennégy fővel emelkedett a kiemelkedő tanulmányi eredményt elért gimnazisták száma, idén 166 tanuló részesülhet az összegből. A kritériumoknak megfelelő diákok egyszeri, ötvenezer forint támogatást kapnak – osztotta meg. Hozzátette: nagy öröm a városvezetés számára, hogy öt gimnáziumból, közel kétszáz békéscsabai fiatal ért el szép eredményt középfokú tanulmányaiban.

A Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium 87 tanulója jogosult a tanulmányi ösztöndíjra.

– Kifejezetten motiváló ez a kezdeményezés, hiszen így elismerik a diákok kitartó munkáját. Az intézményben igen magasak a követelmények, nem könnyű elérni a feltételként meghatározott átlagot – fogalmazott Bereczki Márta kollégiumvezető és főigazgató-helyettes.

A tanulók az ötvenezer forintot legkésőbb szeptember 30-ig kapják meg, az átvételre többféle módot válaszhattak: a fiatal kérhette saját vagy szülei bankszámlájára az összeget, de készpénzben is átveheti a jutalmat.

További programok »

Itthon

Parázs hangulat a XI. Szent Iván Éji Vigadalomban – Galériával

Június 20-án, este a békéscsabai Szent István tér felé kanyarodókat nem egy sima, csendes nyári sétatér fogadta. A városháza előtt ugyanis ismét fellobbantak a lángok, és a javából dübörgött a XI. Szent Iván Éji Vigadalom. Remek időjárásban, egy kifejezetten kellemes, vidám hangulatú délután után fordultunk rá az estére, ahol a becslések szerint közel 3000 ember fordult meg a főtéren, hogy együtt ünnepelje a nyári napfordulót és a legrövidebb éjszakát.
2026. június 21. 15:36
FEL