Kézilabda: A Békéscsaba magabiztosan győzött a Dunaújváros ellen

2023. február 11. 21:13 | Hidvégi Dávid

A tavaszi szezon nyitánya következett a Békéscsabai Előre NKSE számára, hiszen mostantól a visszavágókat játssza a bajnokságban. A mérkőzés előtt 12. helyen álló viharsarkiak a 9. pozíciót elfoglaló Dunaújvárost fogadták a városi sportcsarnokban a 14. fordulóban. A hazai csapat végig uralta a mérkőzést és könnyed győzelmet aratott a DKKA ellen.

A Békéscsaba két büntetővel kezdett, Marija Lanistanin egyik alkalommal sem hibázott, 2–0. A 6. percben már három gól volt a csabaiak előnye, amikor Bucsi Lili talált be. A vendégek első gólját Fodor Neszta jegyezte a 7. percben, 3–1. A 13. percben Hajtai Vanessza találatánál már négy gól volt a különbség a csapatok között, 6–2. Beleszámítva az előző gólt egy 3–0-ás sorozattal már 8–2 volt az állás, majd a vendégek gólcsendjét Krupják-Molnár Beatrix törte meg egy értékesített büntetővel, 8–3. A 19. percben hét gól volt az együttesek között, a Békéscsaba 11–4-re vezetett. A nagy különbség kezdett állandósulni, a félidőben nyolc gólós csabai előnnyel, 19–11-es állással mentek szünetre a lányok.

A második félidő végén magára talált a DKKA, de ez már nem volt elég

A második játékrész első gólját a Dunaújváros jegyezte a 31. percben Szalai Babett révén. A csabai akciót Gyimesi elhibázta, majd a másik oldalon Horváth Petra lövését védte Marina Razum. A Békéscsaba büntetőhöz jutott, míg a Fejér megyeiek emberhátrányba kerültek, Nick Viktóriát küldte ki két percre a játékvezető. Lanistanin ezt a hétméterest is bedobta visszaállítva a nyolc gólos különbséget, 2012. Lanistanin következő góljánál már kilenc volt a különbség, 21–12.  A 48. percben Mayer Szabina kettő perces kiállításánál még 27–20 volt az állás, majd két gyors gólváltással maradt is a hét gólos különbség.

Az utolsó tíz percben a Dunaújváros magára talált, megkezdte a felzárkózást az ellenfelére. A hazaiak viszont nem adták ki kezükből az előnyt, az 58. percben még hat gól volt az együttesek között, 30–25. Papp Bálint csapata 31 góllal zárta a mérkőzést, az utolsó találatot Gyimesi Kitti jegyezte. Rapatyi Tamás együttese még talált két gólt a csabaiak utolsója után, de ez már csak a szépítésre volt elég. A DKKA négy góllal, 31–27-re elvesztette a találkozót.

A Békéscsaba immáron 8 pontos a bajnokságban, de maradt a 12. helyen, hiszen a 11. Kisvárdának 10 egysége van. Az Előre közvetlen riválisa, az Érd is győzött a balatonboglári NEKA ellen, így 6 ponttal a 11., míg a Balaton-partiak csupán 3 egységgel a 14. helyet foglalják el az NB I-ben. A Békéscsaba szerdán Vácott lép pályára a bajnokságban, majd február 22-én a Pest vármegyei csapat látogat a viharsarokba a Magyar Kupában.