A Körösvidék című napilap 1921. június 9-ei száma, a Strandfürdő Csabán című cikkében azonban már arról tudósított, hogy a Suk–Wagner téglagyár telepén lévő tó szabályszerű fürdővé való kiépítése hamarosan befejeződik. A strand körül 60 darab egyes és tíz családi kabin épül, mély és sekély vízzel és óriási homokfürdővel körülvéve. A meleg víz – írta a lap – természetes forrásból jön, s a nagymedencéből táplálják az újonnan létesített, homokos talajú 60-100 centiméter mély fürdőmedencét, amely közvetlenül a kisliget mellett fekszik, ahol állandó büfészolgálat áll a vendégek rendelkezésére. Ezek háta mögött van a homokos strand, a napfürdőzésre ideálisan alkalmas terület. A fürdő alig negyed órára van a kisvasúti állomástól. Az újság úgy értesült, hogy autóbusz közlekedés is lesz majd a fürdő és a város között.
A Suk gyári Fürdőbizottság már 1921. nyarán keretes hirdetésben tudatta az erzsébethelyi fürdő építését és a fürdő megnyitását, ahol Békéscsaba nyári fürdés után sóvárgó lakói boldogan lubickolhatnak a vízben, senkitől nem háborgatva.
Az erzsébethelyi kedves, árnyas fürdőnek jó híre ment, úgy mondják élénk volt ott a fürdőélet. Még a késő esti órákban is sokan csobbantak a hold fényétől ezüstösen csillogó vízbe, mert 22 óra után is fürödhettek a tóban. Kedvelt lett az esti szalonnasütés, a büfében pedig bor és jégbehűtött ásványvíz volt kapható, és olyan is előfordult, hogy a jaminai rezesbanda éjfélig húzta ott a talpalávalót.
A Suk strand építésével párhuzamosan, a Békéscsabai Fürdő Rt. kezdte építeni az Árpád ligeti nyári strandfürdőt, amelynek átadását 1922. augusztus 1-jére tervezték.
Gécs Béla