A keleti megyéket – az itt tartózkodó román megszálló csapatok miatt – a különítmények elkerülték. Azonban egy évtizeddel később – az 1929. február 29-i Békésmegyei Közlöny szerint – egy katonai különítmény törvénytelenül rekvirált és áldozatait a börtönben megverette. Ezt írta az újság: 1920. májusában a csabai Farkas Antal nagykereskedőnél Haraszti Tibor főhadnagy különítményének katonái házkutatást tartottak, rekvirálásként „elkoboztak” szalonnát, pokrócokat, dohányt és zsiradékot. Mivel Farkas akkor nem volt jelen, másnap eljöttek érte, letartóztatták és fogva tartották a laktanyában, közben többször bántalmazták. Hónapok múlva Farkas valamit visszakapott az „elrekvirált” holmikból.
Farkas Antal 3 millió korona kártérítési pert indított az államkincstár ellen a katonái által elkövetett atrocitásokért. A Közlöny beszámolója szerint az első katona esküvel vallotta, hogy részükről tettlegesség nem történt, viszont a másik tanú látta a börtön udvarán a megvert Farkas sebeit.
Egy Grósz nevű, 64 éves embert a kávéházból vittek Haraszti szobájába, mert találtak nála egy bécsi röplapot, ezért két katona elkezdte pofozni. Bejött Haraszti és azzal kezdte – „Te öreg zsidó, mennyit ajánlottál a nemzeti hadseregnek?” Grósz azt mondta, nem voltak nála, de adott volna. Később elmondta azt is, hogy látta, amint Farkast bevitték egy másik szobába. Biztosan megverték, mert hallotta az ordítását. Több nap múlva látta Farkas meztelen felsőtestét tele véraláfutásokkal. Kiderült az is, hogy egyik éjjel két katona ment be a cellába, megkérdezték, melyikük Farkas. Azután az egyik katona kabátot dobott Farkas fejére és mindketten a fejét kezdték ütlegelni – ezt eskü alatta vallotta egy tanú. Farkas apósát is bevitték Harasztihoz, ahol a katonák verni kezdték, majd elengedték. Ő az orvoshoz ment látleletért, mert nagyon fájt a füle a veréstől, aztán a bíróságon ő is esküvel tanúskodott.
Farkas Antal hat hétig volt elzárva. Elmondta, hogy Haraszti mindig ott volt, amikor megverték. A bíróság ezután a tanúkihallgatásokat befejezte és az iratokat átadta a felsőbb bíróságnak. Az ügy további sorsáról a Békésmegyei Közlöny nem értesült.
Gécs Béla