Kovács Viktor, a békéscsabai Duna House franchise partnere szerint a pandémia ellenére idén tovább folytatódott az ingatlanok drágulása, amely Békés megyében az országos átlagnál is markánsabban érvényesült: tavalyhoz képest az árak növekedése akár a 35 százalékot is elérhette. Mint mondta: a járvány miatt a vásárlók igényei megváltoztak, egyre többen keresik náluk a kertes házakat.
– A járvány okozta élethelyzeteknek köszönhetően az ügyfeleink közel 70 százaléka családi házat vásárol, 25 százalékuk téglalakást, és mindössze 5 százalék vesz magának panelotthont – fogalmazott.
Az ingatlanárak folyamatos emelkedése miatt sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy saját otthont vásároljanak, így az albérletek is népszerűek, különösen Békéscsabán. Futaki Zoltán Gergelyné, a Prestige Home ingatlaniroda értékesítője azt tapasztalja, hogy a csabai albérletek árai az év eleji csökkenést követően decemberre a pandémia előtti szintre emelkedtek. Szerinte legtöbben az olcsó albérleteket keresik a városban, de persze előfordulnak tehetősebb bérlők is.
– A helyi keresetekhez mérten egy 40-50 ezer forintos albérlet lenne a legalkalmasabb arra, hogy valaki mellette élni is tudjon, de ebből van a legkevesebb természetesen, előfordul, de nagyon kevés. Nehéz megmondani, mi a felső határ, de vannak, akik több százezer forintot is ki tudnak fizetni albérleti díjra – mondta.
Ahhoz, hogy az árak lejjebb menjenek, több bérelhető ingatlanra lenne szükség – mondta az értékesítő, aki hozzátette, hogy mivel kevés új lakás épül a városban, erre a jövőben kevés esély van.