Behir.hu – VB tipp-párbaj (21. játéknap): Ki nyer ma?

2018. július 7. 14:39 | Diós Zsolt

Az egyenes kieséses szakasszal folytatódik a labdarúgó-világbajnokság. Vb-lázban ég a behir.hu szerkesztősége is. Két munkatársunk, Kovács Dávid, a 7.Tv egyik sportkommentátora és Diós Zsolt, a Zöld7 egyik szerkesztője a csoportkör 48 mérkőzéseit már végigtippelte, de folytatják a küzdelmet. Tippjeiket továbbra napi rendszerességgel közöljük és az állást is. Szabályok: a tippelés a rendes játékidőben elért eredményre vonatkozik. Az eredmény eltalálása továbbra is 1 pontot, a pontos végeredmény eltalálása 3 pontot ér.

A negyeddöntők első napján az Uruguay – Franciaország mérkőzés eredményét mindkét tippelő eltalálta, a brazil-belga meccs végeredményét Diós Zsolt pontosan eltalálta, így 3 pont a jutalma. Az állás: Kovács Dávid – Diós Zsolt 43:48

Nézzük a huszonegyedik játéknap, a negyeddöntők másik két mérkőzését:

Svédország - Anglia

Forrás: thesun.co.uk

Kovács Dávid: A legkevésbé várt negyeddöntőben a kiválóan védekező és jó csapatmunkát bemutató svédek csapnak össze a történelmi büntetőpárbajt megnyerő angolokkal. A két gárda összecsapásából nem lesz sziporkázó csapat, mindössze egy gól dönt majd a továbbjutásról. Tipp: 0:1

Diós Zsolt: A nyolcaddöntőkben az angolok túlóráztak, míg a svédek a rendes játékidőben ütötték ki a svájciakat. A Sárgakék becenévre hallgató skandinávok negyeddöntőbe jutása talán a torna legnagyobb meglepetése. Szimpatikus csapat, de ennyi volt bennük. A fiatal angol válogatottat az első napokban temették, majd rájött a világ, hogy egészen jó ki csapatuk van, melynek tagjai szomjazzák a sikert. A mai napon is. Továbbá tudják, hogy Londonban ma ünnepli 40. születésnapját a The Cure együttes és a főnők Robert Smith a koncert előtt biztosan megnézi kedvenceit. És ugyebár tudjuk, hogy nem szép dolog ünneprontónak lenni. Küzdelmes meccsen Gareth Southgate csapata jut az elődöntőbe. Tipp 1:2

Oroszország - Horvátország

Forrás: theweek.co.uk

Kovács Dávid: A házigazda már így is bravúrosan szerepel ezzel a negyeddöntővel, miközben a horvátok kiváló csoportkör után éppen csak legyűrték Dániát. Putyin elnök vélhetően most már meg sem állna a fináléig, de ezúttal szoros csatában, büntetőkkel alulmaradnak déli szomszédainkkal szemben. Tipp: 1:1

Diós Zsolt: Tippelői szemmel a negyeddöntők, de lehet, hogy a torna legnehezebb mérkőzése lesz Szocsiban. A horvátok a csoportmérkőzéseken tökéletes játékot produkáltak és már toronymagas esélyesnek számítottak. Azonban a dánok ellen valami történt, elkeserítő volt látni a játékukat. Ellenben a házigazdák a spanyolokat ejtették ki, ami vélhetően jót tett az önbecsülésüknek. Csercseszov mester eddigi munkája is minimum szobrot ér a Vörös térre, viszont még nem ért az út végére. A szbornaja eddig Moszkvában játszott, azonban valószínűleg Szocsiban is lelkes közönség fogadja Golovin-ékat. Amennyiben a horvátok a korábbi formájukat hozzák akkor ők, ha nem akkor… Tipp: 2:2