Baptista istentisztelet karácsony ünnepén

2024. december 25. 21:03 | Kintner Nikolett

Istentiszteletet tartott karácsony első napján a békéscsabai baptista közösség, a szertartás végén az összegyűltek gyermekeinek ajándékokkal kedveskedtek a gyülekezet tagjai.

Áhítat és énekszó zengte be a Békéscsabai Baptista Imaházat. Az ünnepi istentiszteleten Prof. dr. Almási Tibor lelkész hangsúlyozta: az év ezen időszakában hatványozottan igaz, hogy ilyenkor nemcsak a testünket, de a lelkünket is ünneplőbe öltöztetjük.

– Az ünnep azt jelenti, hogy ünnepi díszben jelenünk meg, nemcsak külsőleg, hanem a lelkünkben is igyekszünk ezt vállalni. Így jönnek a testvérek is, ezzel a vágyakozással, ezzel az örömmel és így vagyunk együtt Isten igéje mellett a testvéri közösségben mindnyájan – emelte ki a lelkész.

 

Fotó: Kintner Nikolett /behir.hu

 

Az istentisztelen Bálint József, Békéscsaba alpolgármestere is szolgálatot teljesített a felekezet lelkésze mellett, valamint ő vezényelte a kórust is. A gyerekek énekes-verses szolgálatukkal járultak hozzá az ünnephez, majd Almási Tibor igehirdetésében a karácsony lényegéről és Jézus érkezéséről beszélt. A hálaadó ima végeztével a gyülekezet legifjabb tagjai ajándékban részesültek, közös éneklés kíséretében.

 

Galéria

További programok »

Itthon

Elhunyt Szolnoki Péter, a Bon-Bon énekese

56 éves korában elhunyt Szolnoki Péter, a Bon-Bon énekese. Az együttes mindenkit arra kér, hogy a közösségi médiában osztozzanak a gyászban. Szolnoki Péter és Török Tamás 1995-ben alapították a formációt, amelynek számos közönségkedvenc dalt köszönhetünk.
09:12
FEL