Takács Árpád kormánymegbízott elmondta: beérett a kormányzat elmúlt tíz esztendős erőfeszítése, nemcsak a közigazgatás, de az oktatási igazgatás és a pedagógustársadalom egésze is képes volt a reformra. Az oktatási-nevelési ágazatban dolgozók is tanúbizonyságot tettek reagálóképességükről és képesek voltak veszélyhelyzeti üzemmódban is a maximumot nyújtani.
– A tankerületi központok, a szakképzési centrumok, a köznevelési intézmények, az oktatási dolgozók valamennyien soha nem látott együttműködésről tettek tanúbizonyságot, minden rendelkezésre álló eszközzel és erőforrással segítették az elmúlt másfél esztendőben a koronavírus-járvány elleni védekezést. Ezért köszönet és hála! – húzta alá a kormánymegbízott.
– Már csak pár nap és becsengetnek, elkezdődik az új tanév. Hazánkban már mintegy 201 ezer 12–18 év közötti fiatalt regisztráltak a szülők és 83 százalékuk meg is kapta az oltást. Ennek köszönhetően a magyar iskolák, iskolások jóval nagyobb biztonságban kezdhetik meg a tanévet, mint a legtöbb európai országban. Nem dőlhetünk viszont hátra: az oltási akció tovább folytatódik, augusztus 30-31-én, valamint szeptember 2-3-án az iskolaorvosok és a háziorvosok bevonásával az iskolákban is lesz oltakozás – hívta fel a figyelmet a Békés Megyei Kormányhivatalt vezető kormánymegbízott.
A megyei szakmai tanévnyitó konferencia résztvevőit Szarvas Péter, Békéscsaba polgármestere is köszöntötte.
Kisfaludy László, az Emberi Erőforrások Minisztériuma köznevelésért felelős helyettes államtitkára, Hajnal Gabriella, a Klebelsberg Központ elnöke, Merklné Kálvin Mária, az Oktatási Hivatal főosztályvezetője és Simon Nóra Edina, az Oktatási Hivatal Békéscsabai Pedagógiai Oktatási Központja főosztályvezetője a 2021/22-es tanévet érintő fejlesztésekről, kiemelt célokról és feladatokról tartott előadást a résztvevő közoktatási szakembereknek, intézményvezetőknek, pedagógusoknak.
Forrás: Békés Megyei Kormányhivatal