A Békéscsaba a Tiszakécske csapatához utazott a labdarugó NB II. 22. fordulójában.

TISZAKÉCSKEI LC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2 – 1 (0 – 1)

Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 250 néző, Vezeti: Farkas Tibor (Tőkés Róbert, Rózsa Dávid)
TISZAKÉCSKE: Holczer – Máté, Kiprich (Uzoma 59.), Végső, Farkas N.(Vachtler 59.) – Kosznovszky, Balázs B., Erdei (Simon 59.), Kovács B.(Farkas A. 79.) – Marsa, Beliczky (Kalmár 59.)

BÉKÉSCSABA: Winter – Puskás G., Farkas M., Bora, Bor – Szabó P.(Horváth P. 54.), Váradi (Zvara 63.), Király, Varga Sz.(Albert I. 46.) – Lukács (Paudits 54.), Pantovics
Vezetőedző: Schindler Szabolcs

Gólszerző: Végső (72 p.), Kalmár (73. p.) ill. (Lukács (1.p.)

Fontosabb momentumok:

Korábban, a bajnokság harmadik körében már összecsaptak az alakulatok, az augusztusi, küzdelmes mérkőzésen 2:2-es döntetlen született. Azóta sok víz lefolyt a Körösökön és a Békéscsaba is előrébb jutott a tabellán: a 16. hely a 12. helyre javult. A Kécske azonban a 18. helyről az utolsó, 20. helyre lépett vissza.

A vendéglátók reményei hamar szertefoszlani látszottak: a lila-fehérek már a legelső percben, Lukács találatával vezetést szereztek. A mérkőzés ezután kiegyensúlyozott küzdelmet hozott, az első félidőben még egy oldalhálós lövés, egy sárgalap kiosztása, valamint egy elhibázott büntető szerepelt az említésre méltó események között.

Utóbbi esemény a 45. percben történt, Kosznovszky buktatása után büntetőt kapott a Tiszakécske, azonban Erdei gyenge lövését Winter könnyűszerrel hárítani tudta. Cserék sora következett, előbb a vendégek, majd pedig a vendéglátók részéről. A 72. és 73. percben két fejesgól esett. Az előbbinél Végső Előd egy kécskei szögletnél a hosszúra érkezett és Winter kapujába bólintott.

Az utóbbinál, egy újabb tiszakécskei szöglet után Kalmár Ferenc volt eredményes. A 88. és 89. perc egy-egy helyzetet hozott, de ezeket már nem sikerült gólra váltani, így a végeredmény 2:1 lett. A mérkőzés a 90. percben véget ért, a Tiszakécske a három pont begyűjtésével nagy lépést tett a felzárkózás irányába.