– Nekem erről az ünnepről elsőre Jézus feltámadása jut eszembe, mivel egyházi suliba járok, ez annyira nem meglepő. Persze a család is összejön ilyenkor, finom ételek mellett, és beszélgetünk, jól érezzük magunkat – mondja el egy gimnazista lány.
– Minden évben, már egész kis gyereként is vitt magával apukám locsolkodni ünneptájt. Én hagyománytisztelőként nagy értéket tulajdonítok az ilyenkor újraéledő népszokásoknak, ezeknek óriási közösségteremtő erejük van – mondja el egy középiskolás srác.
Az intézményben immár hagyomány, hogy az istentiszteleti áhítat mellett csendes heti foglalkozáson vesznek részt a diákok a húsvéti nagyhéten. Az idei témaadó gondolat a gasztroteológia idegenszava volt. Ez nem egyebet jelent, minthogy a Bibliában foglalatos ételek, élelmszerek megkóstolása közben a gyerekek a Szentírás történeteit és azok mondanivalójt is újraélhették. Emellett az ünnepre hangoló játékos feladatok és lelki feltöltődést kínáló csendes szobák is várták őket. A záró istentiszteletet megelőzően, melyen úrvacsorázhattak is az evangélikus felekezetű tanulók, Szente Réth Katalin iskolalelkésszel beszélgettünk.
– Azt gondolom, hogy a mai fiatalok nyelvén megfogalmazott igehirdetések közel tudják hozni hozzájuk a Jézus haláláról és feltámadásáról szóló események lényegi üzenetét. Én szeretem a húsvétot az élet ünnepeként megfogalmazni, hogy mindenki értse és a sajátjának érezze annak mondanivalóját – emelti ki az iskolalelkész.