A munka nélkül maradt színészeknek segít a Színházi Szolidaritási Alap

2020. március 17. 09:45 | behir.hu

Az állandó szerződéssel nem rendelkező, a koronavírus miatti színházbezárásokkal nehéz helyzetbe került művészeknek nyújt segítséget az induló Színházi Szolidaritási Alap.

A Színházi Szolidaritási Alap célja, hogy azoknak a művészeknek, akiknek nincs állandó szerződésük „kőszínházi” vagy egyéb intézménnyel, az elkövetkezendő nehéz időszakra a lehetőségekhez mérten támogatást nyújtson – tájékoztattak hétfőn az alapítók: Kálomista Gábor, a Thália Színház ügyvezetője és Schell Judit, a teátrum művészeti vezetője.

Mint közölték, a Thália Színház vezetősége úgy döntött, hogy a Színházi Szolidaritási Alapot 15 millió forinttal támogatja. Az alap várja azon intézmények, magánszemélyek jelentkezését is, akik a célokkal egyetértve támogatni kívánják.

– Reméljük, hogy az alap hozzá tud járulni ahhoz, hogy ebben a rendkívül nehéz és eddig számunkra ismeretlen helyzetben egymással összefogva segítse azon kollégákat, akik különösen nehéz helyzetbe kerülnek – fogalmaznak közleményükben az alapítók.

Forrás: világgazdaság.hu

További programok »

Itthon

Kétkerekű hétvégi programok Békéscsabán

Mozgalmas események várják az érdeklődőket a hétvégén. Szombaton startol a Háromváros Kerékpáros Fesztivál a Szent István térről és ide is érkeznek vissza a túrán résztvevő kerékpárosok, illetve ugyanezen a helyszínen tartják meg a Triál Országos Bajnokságot a délutáni órákban. Vasárnap reggel és délelőtt a Weinckheim50 Kerékpáros Teljesítménytúra ad látnivalót, ez utóbbi esemény startja a CsabaParkban lesz látogatható.
11:35
FEL