Átadták az öblösüvegek gyártásával foglalkozó orosházi cég teljesen felújított kemencéjét. A többek között boros-, befőttes- és konzerv üvegek előállításával foglalkozó gyárban 20 millió euróból valósult meg a fejlesztés, amely európai szinten is egyedülálló.
A gyárban február közepén leállították a termelést és teljesen az alapoktól kezdve elkezdték újjáépíteni. Pár hónap alatt közel 900 ember segítségével megépült az új kemence, amelyet kedden adtak át. A gyár igazgatója elmondta: a legmodernebb technológiát alkalmazzák, csökkentve az energiafelhasználást és a károsanyag-kibocsátást.
– Kapott az új kemence egy földrengésbiztos alapot, megkapta a legmodernebb vezérlőberendezéseket, köztük a lehető legmodernebb biztonságtechnikai berendezéseket, építettünk öt darab kiömlő csatornát is. Az összes gyártósorunkat, formázógépeinket is felújítottuk - fogalmazott Fekete Péter.
A szakemberek azt is elmondták, hogy a cég évente 110 ezer tonnányi terméket állít elő, többek között boros-, befőttes- és konzerv üvegeket. A cég ügyvezető igazgatója kiemelte: a térség fontos a vállalkozás számára, hiszen sok képzett szakemberük van Orosházán.
– A befektetésünk fontossága az, hogy tovább tudjuk folytatni az elkezdett munkánkat Orosházán. Az itt zajló tevékenység fontos a cégünknek, így továbbra is ki tudjuk szolgálni vevőinket. Rendkívül képzett és jó szakemberek vannak a térségben, akiknek újabb 15 évre tudunk munkahelyet biztosítani – hangsúlyozta Renato Freschi.
A térség országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy az ilyen és ehhez hasonló beruházások hozzájárulnak a helyi gazdaság megerősödéséhez.
– Mi abban hiszünk Dél-Békésben, hogy egyszerre kell fejlesztenünk a közigazgatás, az oktatás, az egészségügy, a vállalkozások és a szociális ellátórendszer infrastruktúráját. A vállalkozásoknak pedig egyszerre kell fejlődniük, akkor is, ha több száz embert foglalkoztatnak és akkor is, ha kis és közép vállalkozásokként egy-két embernek adnak munkát vagy akár egyéni vállalkozók. Ez egy nagyon jó példa arra, hogy hogyan lehet hosszú távra, akár 15 évre is tervezni – árulta el Simonka György.
A gyár igazgatója arról is beszélt, hogy a kétszázharminc szakemberük a három hónapos üzemszünet alatt továbbképzéseken vett részt, így a szaktudás fejlesztésével is hozzájárulnak a termelés színvonalának növekedéséhez.