A csabai Mednyánszky utcán csütörtökön este az útra dőlt egy fa

2023. június 22. 19:19 | Mikóczy Erika

A behir.hu olvasóitól érkezett a jelzés, hogy csütörtökön, nem sokkal este hét óra előtt a békéscsabai Mednyányszky utcán az útra dőlt egy látszólag egészséges fa.

Mint arról korábban beszámoltunk, Békés vármegyében a csütörtök reggeli zivataros időjárás következtében kilenc esetben riasztották a tűzoltókat faeltávolításokhoz és műszaki mentésekhez, ebből két eset történt Békéscsabán. Bár a délelőtti óráktól további esőzés nem volt, a Mednyányszky utcában álló fa este az útra dőlt. 

Érdekesség, hogy éppen a mai közgyűlésen döntött úgy a békéscsabai képviselő-testület, hogy a város közterületein található kiszáradt, balesetveszélyes vagy beteg fák eg fák eltávolítására 30 millió forint többletforrást biztosítanak. A munkák július végén kezdődnek majd. 

További programok »

Itthon

Fény, zene és közösség – Hanuka ünnepe Békéscsabán

A hanuka a zsidóság egyik legismertebb és legörömtelibb ünnepe, amelyet nyolc napon át, decemberben ünnepelnek világszerte. Így tesz a Békéscsabai Zsidó Hitközség is, ahol a fény ünnepe közösségi élménnyé vált. Csütörtökön a Color Klezmer Zenekar adott koncertet az ötödik gyertya meggyújtása után.
13:24
FEL