Legutóbb a 2016/2017-es esztendőben tartott edzést a BRSE a békéscsabai Árpád Gyógy- és Strandfürdőben. A csabai lányok liberoja, Molcsányi Rita elmondta, hogy számára ismerősek voltak a feladatok, a térdműtétjét követő rehabilitáció során is végzett gyakorlatokat a fürdőben. Hozzátette: ezek a foglalkozások a megfelelő erőnlét elérése mellett mellett kiváló alkalmat biztosítanak arra is, hogy a szezon előtt összekovácsolódjon a társaság.
– Szerintem már most érződik a csapaton, hogy kezd összeszokni és hogy mindenki nagyon jó természetű játékos. Ezek a foglalkozások is hozzájárulnak ahhoz, hogy minél jobban megismerjük egymást. Az edzések komolysága mellett ilyenkor több időnk marad a foglalkozás közben is nevetni és egymással foglalkozni – árulta el Molcsányi Rita.
A csabaiak vezetőedzője úgy fogalmazott, hogy igyekszik alternatív edzésformákkal színesíteni a csapat felkészülésének programját. Mint mondta: a foglalkozásokon preventív és erőfejlesztő gyakorlatokat végeznek a lányok.
– Ugyanazt a hatást érjük el egy ilyen vízi foglalkozás alkalmával, mint a konditeremben, egy kicsit mégis más úton. A játékosok kimozdulnak a megszokott környezetből, a komfortzónából és a halmazállapotból is, hiszen nem szárazföldi edzésen vesznek részt. Továbbá egy nagyon jó szakemberrel tudnak együtt dolgozni. Teljesen más terhelést kapnak, mint egy rendes edzésen, ezzel is próbáljuk változatossá tenni a felkészülési programunkat – emelte ki Tóth Gábor.
A foglalkozásokat Kovalcsikné Czifrák Tímea gyógytornász vezényli le. A szakember elmondta, hogy a medencében történő edzés azért is fontos a sportolók számára, hiszen a vízben a testsúly egy része elvész, és tehermentesen mozoghatnak, ez kímélő hatással van az ízületekre is.
– Ugyanakkor a víz nyomása és a víz mélységnek az ellenállást kifejtő hatása nehezíti a mozgást. A lányok számára ez a fajta edzés azért fontos, hogy ne a szárazföldön kezdjék el az ugrálást, hanem vízben. Így a testsúlyuk 10 százalékát kell mozgatniuk, ami ízületkímélő főleg most, a sok kihagyás után – fogalmazott a gyógytornász.
Hozzátette: ez a fajta foglalkozás a szív- és érrendszer fejlesztésére, illetve a tüdőkapacitás növelésére is rendkívül alkalmas. A szakember azt is elmondta, hogy a felkészülés ideje alatt a játékosoknak heti két alkalommal tart edzést a fürdőben.