557 perce gól nélkül – Vasárnap a Gyirmót ellen játszik tévés meccset az Előre

2020. november 28. 10:23 | Hidvégi Dávid

2020. október 18-a óta nem láthattak békéscsabai gólt a szurkolók, utoljára Lukács Raymond talált be a Csákvár ellen 5-3-ra megnyert mérkőzésen. Az elmúlt bő egy hónapban az Előre hat vereségen, egy döntetlenen és egy feladott mérkőzésen van túl. A drukkerek remélik, hogy vasárnap hosszú idő után újra győzelmet ünnepelhetnek a 7.Tv-n és a behir.hu-n közvetített mérkőzést követően.

Álomszerűen indult a 2020/21-es NB II-es szezon a Békéscsaba 1912 Előre számára, ugyanis az első kilenc forduló után még veretlen volt a csapat és a bajnokság harmadik helyén állt 17 ponttal, mindössze három egységgel lemaradva a listavezető Debreceni VSC-től. A közelmúltban ennél jobban csak a 2018/19-es idényben kezdett az együttes, még Boér Gábor vezetésével, akkor 20 ponttal az élen állt kilenc játéknapot követően. A csabai szurkolók számára az a szezon csalódás lehet, hiszen a végelszámolásnál a csapat csak a 6. lett 22 ponttal lemaradva a bajnok Zalaegerszegtől. A helyzet mostanra sem túl rózsás, de a helyzet ezúttal teljesen más.

A 10. fordulótól Preisinger Sándor vette át a csapat irányítását a Vasashoz távozó Schindler Szabolcstól. Az új mester – ahogyan az elmondása szerint szokta – elveszítette a bemutatkozó meccsét a Kazincbarcika ellen, de ezt követően idegenben duplázott, hiszen győzött a DEAC és a Csákvár otthonában is. A vezetőedző már kezdte a saját képére formálni a csapatot, amikor beférkőzött az öltözőbe a koronavírus. Két hazai találkozó következett: a tartalékos Békéscsaba a Szentlőrinc ellen 3-0-ra kikapott, majd a Magyar Kupában a Diósgyőrrel szemben szintén 3-0-ra, de itt az ifik léptek pályára. A viharsarki gárda Szombathelyen a Haladás vendégeként 5-0-s vereségbe szaladt bele a bajnokságban, majd jött a hazai 2-0-s Budaörs elleni fiaskó. A keret ezeken az összecsapásokon is tartalékos volt, gyakorlatilag a döntetlen is csodával ért volna fel.

A válogatott szünet után megindult a lassú rehabilitáció

A Békéscsaba fellélegezhetett, mert jött a válogatott szünet, amely alatt rendezhette a sorokat az együttes. A másfél hét alatt szinte mindenki felépült a sérüléséből vagy meggyógyult a vírusból. Ugyanakkor szigorú orvosi vizsgálatokon estek át a játékosok, illetve az edzések is csak fokozatos terhelés mellett indulhattak újra, mivel a kór komoly szövődményeket okozhat.

A Siófok ellen már majdnem a megszokott felállásban léphetett pályára az Előre, de a mérkőzés nagyon gyenge színvonal mellett csordogált, ami nagyban betudható volt a játékosok állapotának. A szerencse a Balaton-partiak mellé állt, miután a 88. percben Balogh Bence éppen, de átjuttatta a gólvonalon a labdát. A lilák szerdán hasonló színvonalú, kevés helyzetet hozó találkozón mellett Szolnokon léptek pályára, a találkozó 0-0 lett, de legalább hosszú idő után egy ponttal gazdagodott a csapat. Ha a hosszabbításokat nem számoljuk össze, csak a rendes játékidőket, akkor elmondható, hogy Lukács Raymond Csákvár elleni 73. percben elért gólja óta 557 perc telt el csabai találat nélkül. Ebbe beleszámoltuk a Diósgyőr elleni kupameccset is, viszont a DVSC ellen le sem játszott találkozót nem. Utóbbi tény mai napig fáj a drukkereknek, hiszen hónapok óta készültek a kelet-magyarországi rangadóra.

A Gyirmót elleni meccset ÉLŐBEN közvetítjük

A lilák a tabella 5. helyén álló Gyirmót FC Győrt fogadják hazai pályán a 19. fordulóban. Az Előre hat meccs óta nyeretlen a pontvadászatban, hiszen az elmúlt bő egy hónapban öt meccset elveszített, legutóbb pedig Szolnokon ért el döntetlent. A Békéscsaba jelenleg a 11. helyen áll 24 ponttal, immáron 17 egységgel lemaradva a listavezető Debrecentől, de a Gyirmóttal szemben is 8 pont a hátránya. A csapat játékosai felépültek a koronavírusból, így a teljes keret azon lesz, hogy visszatérjen a győzelem útjára és faragjon a hátrányán. A két csapat meccstörténelme a vendégek oldalára billen, ugyanis az eddig lejátszott kilenc egymás elleni másodosztályú bajnoki meccsen ötször nyert a Gyirmót és egyszer a Békéscsaba a három döntetlen mellett.

Az Előre és a Békéscsabai Médiacentrum korábban kiterjesztette az együttműködési megállapodását, ezért már a Siófok elleni találkozót is élőben közvetítettük, amely a számok alapján nagyon sikeres volt. A stadionban a járvány miatt továbbra sem lehetnek nézők, így az Előre és a Gyirmót találkozóját vasárnap 13 órától élőben közvetítjük a Kórház utcából a 7.Tv-n és a behir.hu online felületein, azaz a YouTube-on és a Facebookon.