Szerdán adták át Magyardombegyházon a Sajtkészítő Műhely épületét. Az üzem egyedülálló értéket képvisel a térségben – fogalmazott dr. Takács Árpád kormánymegbízott az átadó ünnepségen. A közel 100 millió forintos pályázatot még 2016-ban nyerte el a település.
Hatalmas tapssal fejezték ki köszönetüket a jelenlévők annak a negyvenöt közfoglalkoztatottnak, akik nagyban hozzájárultak az átadott Sajtkészítő Műhely felújításához. A közel 100 millió forintból megvalósuló projekt kitörési lehetőséget biztosít a település számára – fogalmazott Dús Ildikó, Magyardombegyház polgármestere. Hozzátette: pár évvel ezelőtt rossz körülmények között, kilátástalanul éltek a helyiek.
– 2010-ben elég nehéz helyzetben volt az önkormányzat. Sajnos akkor elmentünk koldulni az Országház elé, mivel arra próbáltuk felhívni a figyelmet, hogy alulfinanszírozottak a kis települések. Kevés jutott a költségvetésből, nem volt saját bevétel, azt próbáltuk megmutatni, hogy milyen nehéz a sorsa egy kistelepülésnek – fejtette ki Dús Ildikó.
A település polgármestere hozzátette, hogy jelenleg a sajtjaikat Orosházán, valamint Gyulán is árusítják, azonban a jövőben szeretnének továbbterjeszkedni termékeikkel. Dr. Takács Árpád kormánymegbízott az átadó ünnepségen úgy fogalmazott, hogy az üzem egyedülálló értéket képvisel a térségben.
– Egy jó összefogás eredményeként hatékony értéket lehet teremteni. Itt Magyardombegyházon egy nagyon komoly dolog történt, azt gondolom, hogy ezt egy egyedülálló történetnek tekinthetjük a térségben – mondta el dr. Takács Árpád, a Békés Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja, .
Az ünnepi beszédében dr. Hoffmann Imre helyettes államtitkár kiemelte: a kormány fő célja, hogy közfoglalkoztatási programokkal segítsék a rászoruló embereket.
– A segély helyett munkát és megélhetést kell, hogy biztosítson az álláskeresők számára. A közfoglalkoztatási programot az ország leghátrányosabb térségeiben, településein valósítjuk meg. Azt gondolom, hogy az ott élők számára sokszor ez jelenti az egyetlen lehetőséget a munkavégzésre és így tudjuk biztosítani a megélhetést – fogalmazott a Belügyminisztérium Közfoglalkoztatási és Vízügyi Helyettes Államtitkárság helyettes államtitkára.
Dr. Hoffmann Imre visszaemlékezett, hogy 2011-ben közel 76 ezren vettek részt a programban, azonban 2016-ra 223 ezer főre növekedett a foglalkoztatottak száma. Kiemelte, hogy 2017-ben 187 ezer főre csökkent le ez a szám, amely mutatja, hogy egyre többen jutnak vissza az elsődleges munkaerőpiacra.