Vizes EB: Újabb váltódöntőben úszhat Veres Laura

2021. május 21. 12:56 | Kovács Dávid

A gyulaiak 15 éves versenyzője a 4x200-as női gyorsváltó tagjaként ugrott medencébe a budapesti vizes Európa-bajnokság pénteki versenynapjának délelőttjén. A csapat a hatodik idővel került be az esti döntőbe.

A magyar váltó a két előfutam közül az elsőbe és az erősebb mezőnybe került. A csapatból ezúttal csak a kezdő úszó, Jakabos Zsuzsanna tudott két percen belüli időt úszni. Ezt követően Verrasztó Evelyn ugrott medencébe, majd a távon középdöntős Fábián Fanni vitte a magyar csapatot. Az egyéniben 10. helyen végző gyulai tehetség utolsó emberként nagyot küzdött, végül szoros küzdelemben az ötödik helyen csapott célba.

A futamot az olaszok (7:59.83) nyerték az izraeli, a dán és a brit váltó előtt. A magyar csapat 8:02.50 perces idővel zárt és a második futamban csak a győztes belga négyes volt jobb ennél, így Veres Lauráék a 6. helyen jutottak a péntek esti döntőbe.