Véget ért az alapszakasz – a 9. helyért küzdhet a Békéscsabai KK

2024. április 1. 09:45 | Kovács Dávid

A Békéscsabai KK ugyan több bravúros győzelmet aratott tavasszal, de végül a 11. helyen végzett az alapszakaszban története első NB I/B-s szezonjában. A csapat a Zöld csoport rájátszásának első körében a Százhalombatta ellen lép pályára, amennyiben megnyeri a két győzelemig tartó párharcot, akkor nem kell a kiesés ellen küzdenie és a 9. helyért játszhat a folytatásban.

A Békéscsaba az éllovas Dávid Kornél KA otthonában zárta a bajnokság alapszakaszát. Vágvölgyi Ákoséknak nem volt esélyük a győzelemre, a székesfehérvári gárda már a félidőben 58–31-re vezetett. A viharsarkiak a folytatásban sem tudták szorosabbá tenni a mérkőzést és a legnagyobb különbségű vereségüket szenvedték el a szezonban, végül 114–58-ra kaptak ki.

– Gratulálok a DKKA-nak, a játék minden elemében jobbak voltak. Nem hittünk a győzelemben, ebben javulnunk kell. Folytatnunk kell a munkát és felállni ebből a nagy pofonból – fogalmazott Vuk Pavlovic, a Békéscsaba vezetőedzője a találkozót követően.

A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia megnyerte az alapszakaszt, míg a Békéscsaba visszacsúszott a 11. helyre.

AZ ALAPSZAKASZ VÉGEREDMÉNYE:

1. Dávid Kornél KA 49 pont (23 győzelem/3 vereség) 2. Tiszaújváros 46 (20/6) 3. Győr 42 (16/10) 4. Vásárhelyi Kosársuli 42 (16/10) 5. Veszprém 40 (14/12) 6. SMAFC 40 (14/12) 7. Nagykőrös 40 (14/12) 8. Dunaharaszti 39 (13/13) 9. Atomerőmű U23 39 (13/13) 10. NKA Pécs II. 38 (12/14) 9. Békéscsaba 38 (12/14) 12. Eszterházy 33 (7/19) 13. Pénzügyőr 31 (5/21) 14. Százhalombatta 29 (3/23)

A Százhalombatta lesz a következő rivális – jön a rájátszás

A csabaiak kikaptak az utolsó körben, az NKA Universitas Pécs II. pedig nyert az Eszterházy otthonában, így a két csapat helyet cserélt a tabellán. Balog Gáborék ugyan tavasszal produkáltak egy öt mérkőzésből álló győzelmi sorozatot, de az alapszakaszban három hosszabbításos vereséget szenvedtek hazai pályán, a Győr, a Nagykőrös és a Tiszaújváros ellen, tavasszal pedig Pécsett és Dunaharasztiban is fontos találkozón kaptak ki, ezért végül nem jött össze a nyolc közé jutás.

A csapat maradt az alsóházban, ahol már az első körben játszik, de amennyiben továbbjut, akkor nem kell a kiesés ellen harcolnia és megcélozhatja a 9. helyet. A rivális az a Százhalombatta lesz, amelyet az alapszakaszban mindkétszer legyőzött, hazai pályán 101–75-re, idegenben pedig 80–68-ra diadalmaskodott. A párharc két győzelemig tart, továbbjutás esetén az Atomerőmű U23-as csapata lesz az ellenfél.

Az alapszakaszt a Dávid Kornél KA nyerte, a negyeddöntőben a Dunaharaszti MTK-val játszik majd, amely az utolsó fordulóban harcolta ki a legjobb nyolc közé jutást. A legjobb formában lévő csapat, a Vásárhelyi Kosársuli a 4. helyen végzett huszonhat forduló után és a Nagykőrös ellen folytatja a küzdelmeket.

A negyeddöntőben is az egyik csapat második győzelméig tartanak a párharcok, a győztesek az elődöntőbe jutnak, a vesztesek pedig az 5-8. helyért játszanak majd.

RÁJÁTSZÁS, ELSŐ FORDULÓ

NEGYEDDÖNTŐ

Dávid Kornél KA (1.) – Dunaharaszti MTK (8.)

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK (2.) – Nagykőrösi Sólymok KE (7.)

Agrofeed UNI Győr (3.) – SMAFC 1860 Soproni Egyetem (6.)

Vásárhelyi Kosársuli (4.) – Veszprém Kosárlabda Klub (5.)

A párharcok az egyik csapat második győzelméig tartanak.

A 9-14. HELYÉRT

Békéscsabai KK (11.) – Százhalombattai KSE (14.)

Eszterházy SC (12.) – Pénzügyőr Sportegyesület (13.)

A párharcok az egyik csapat második győzelméig tartanak. Az Atomerőmű U23 (9.) és az NKA Universitas Pécs II. (10.) csapata kiemelt, így a rájátszás 1. fordulójában nem lép pályára.