Nem borult a papírforma – simán nyert a listavezető Csabán

2023. december 16. 20:15 | Kovács Dávid

A 10. helyen álló Békéscsabai KK 123–88-ra kikapott az éllovas Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia együttesétől a férfi NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában, szombaton.

BÉKÉSCSABAI KK–DÁVID KORNÉL KA 88–123 (22–32,22–29,23–29,20–33)
NB I/B-s kosárlabda-mérkőzés, Békéscsaba. Vezette: Balogh Gy., Sallai, dr. Nagy Zs.
BÉKÉSCSABA: Balog G. 9/3, Vodila 8, Cvijin 15/9, Varga Á. 16/3, Fábián 8. Csere: Kovács J., Vágvölgyi 7/3, Solevic11/3, Kurtucz 2, Hajdu 12. Vezetőedző: Vuk Pavlovic.
DKKA: Kis A. 27/9, Simon 22/18, Szabó Zs 20/6., Kuttor 8, Molnár D. 22/18. Csere: Somogyfoki 8, Keller 5, Denk M., Denk N. 11/3. Vezetőedző: Dzunic Branislav.

A csabaiak az előző fordulóban Hódmezővásárhelyen megszerezték első idegenbeli sikerüket és fontos lépést tettek a középmezőny felé. Az évzáró találkozón a listavezető, fehérvári Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia érkezett az evangélikus sportcsarnokba. Az eddig mindössze egy vereséget szenvedő vendégeknél egy korábbi kétszeres magyar bajnok edző, Dzunic Branislav irányítja a szakmai munkát.

Az éllovas határozottan, három triplával kezdte az összecsapást, a házigazda is próbálta tartani a lépést, Balog Gábor pontjaival. A vendégek kívülről és betörésből is eredményesek voltak, Vuk Pavlovic pedig időt is kért (11–15). A DKKA óriási tempót diktált és jobbnál jobb dobóhelyzeteket alakított ki, hat hárompontost süllyesztett el a csabai gyűrűben tíz perc alatt (22–32).

A rövid pihenőt követően is a fehérváriak irányítottak, Vuk Pavlovic másfél perc után újra magához hívta játékosait (22–40). Molnár Dániel nem kegyelmezett a távoli zónából, pillanatok alatt szórt három triplát, így villámgyorsan húsz pont fölé nőtt a különbség (28–50). Ezt követően azonban visszaesett a listavezető koncentrációja, a hazaiak pedig felbátorodtak és egy 14–0-s sorozattal zárkóztak. A félidő hajrája ismét a Dávid Kornél Akadémiának sikerült jobban, így többek között a tizenkét (!) sikeres triplának köszönhetően magabiztosan vezetett a nagyszünetben (44–61).

A térfélcserét követően a Csaba nyitott jobban, felvette a kesztyűt, többek között Cvijin Patrik látványos zsákolásával látótávolságon belül maradt ellenfelével szemben (60–75). A hazai drukkerek több játékvezetői ítéletet is kifogásoltak, a DKKA ugyan ismét húsz pont fölé vitte a differenciát, azonban Solevic két kosárral lendületet adott csapatának (64–82). A negyed vége újra a nagy tempót diktáló fehérváriak irányítottak, így nem forgott veszélyben a vezetésük az utolsó tíz perc előtt (68–90).

A záró etap elején fáradni látszódott a hazai csapat, Kuttor Gergő könnyű kosara után már száz pontnál járt az éllovas (70–100). Az utolsó percekben inkább a számszerű végeredmény volt csak a kérdés, a csabaiak már nem tudtak közelebb lépni ellenfelükhöz, amely kedve szerint szerezte a kosarakat. A Dávid Kornél KA végül 123–88-ra diadalmaskodott és féltávnál vezeti a Zöld csoportot.

– Egy olyan meccs volt, ahol sok minden bejött, főleg támadásban. A hibákat, amiket elkövettünk védekezésben nem bosszulták meg magukat, nem hiszem el, hogy a két csapat között van ekkora különbség, de ezen az estén nekünk jött ki a lépés – értékelt a fehérvári csapat mestere, Dzunic Branislav.

A Békéscsaba a bajnokság felénél öt győzelemmel és nyolc vereséggel a 10. helyen áll.

– Gratulálok a Dávid Kornél Akadémiának! Nagyon nagy tempót diktáltak, nagyon jó százalékkal dobtak, megnehezítették a dolgunkat támadásban. Számítottunk rá, hogy ilyen nehéz mérkőzés lesz. A második és a harmadik negyedben volt pár perc, amikor egyenrangú partnerek tudtunk lenni, azon kívül viszont nagyon dominánsan játszott az ellenfelünk. Részükről az volt a legkorrektebb, hogy az utolsó percig teljes intenzitással játszottak – fogalmazott a Békéscsaba vezetőedzője.

Vuk Pavlovic együttese január 6-án a Százhalombatta otthonában folytatja a bajnoki küzdelmeket.