Parádés harmadik negyeddel nyert és bennmaradt a Békéscsaba

2024. május 1. 21:39 | Kovács Dávid

A Békéscsabai KK 90–73-ra nyert a Pénzügyőr SE ellen szerda este, ezzel a megszerezte a a férfi kosárlabda NB I/B Zöld csoportjának 13. helyét.

BÉKÉSCSABAI KK–PÉNZÜGYŐR SE 90–73 (25–23,22–19,26–15,17–16)
NB I/B-s kosárlabda-mérkőzés, Békéscsaba, 350 néző. Vezette: Pozsonyi,dr. Varga Z., Borgula.
BÉKÉSCSABA: Varga Z. 20/12, Sucov 12, Hajdu M. 19, Scherber 3/3, Varga Á. 6. Csere: Vodila 6, Cvijin 13/3, Vágvölgyi 3/3, Fábián 2, Balog G. 6/3. Vezetőedző: Vuk Pavlovic.
PÉNZÜGYŐR: Magda 9/9, Nemes 2, Kerkai 7/3, Egervári 2, Barócsi 21/6. Csere: Szekeres 12/3, Tóth K. 12, Horvát O. 2, Béres 6/6. Vezetőedző: Király Márió.
A párharc végeredménye: 2–1 a Békéscsaba javára.

Mindkét csapat megnyerte a hazai mérkőzését, így Békéscsabán kellett eldönteni a 13. hely és ezzel a bennmaradás sorsát. A házigazda nagyon rosszul kezdte az összecsapást, Vuk Pavlovic 81 (!) másodperc elteltével már időt is kért (0–7). Két újabb perc pörgött le az óráról és Vodila Bence duplája után már egál volt az állás, jött is a válasz Király Márió részéról (10–10). Felpörgött a Csaba, a társak rendre megtalálták Hajdu Mártont a palánk alatt, aki pillanatok alatt nyolc pontot rakott a közösbe. A csapatok a mérkőzés tétjéhez mérten feszülten játszottak, több támadó szabálytalanság is tördelte a játékot, majd Nemes Milán egy felesleges szabálytalansággal és reklamálással „golyózta ki” magát a mérkőzésből. A negyedet végül Varga Zalán triplája zárta le (25–23).

A hazaiak nyolcasa és Magda Dávid is ott folytatta, ahol abbahagyta és egy-egy távolit helyezett el a gyűrűben (28–26). A Csaba nagy elánnal vetette magát a küzdelembe, egy-egy támadó lepattanó és labdaszerzés is ezt mutatta, azonban hiába jöttek Sucov pontjai, Béres Benedek hármasa után a hazai edző szakította meg hamarabb a játékot (38–33). Innen a házigazda mozdult el jobb irányba, Vodila és Varga Ákos könnyű kosarai után a PSE mestere hívta magához az övéit (42–33). A félidő végén sem maradtak az izgalmak, Varga Zalán remek labdalopására és plusz büntetőjére Szekeres Ábel triplával válaszolt az utolsó másodpercekben (47–42).

Két végletekig kiszámolt akcióval indult a Csaba: előbb Hajdu Márton közelről, Varga Zalán pedig távolról volt eredményes, a center újabb duplája után először volt tíz felett a különbség (54–42). A szombati dobóforma már a múlté volt, Balog Gábor és Vágvölgyi Ákos is a hármas vonalon túlról sokkolta az ellenfelet, a hazai csapat 16–0-val kezdett a nagyszünet után. A fővárosiak a következő percekben arra törekedtek, hogy konszolidálják a helyzetet és ne ússzon el végleg a hajó, az utolsó tíz perc előtt így is nagy volt a differencia (73–57).

A negyedik etap elején azonban megakadt a csabai támadójáték, nem sikerültek a dobások, így ha nem is villámtempóban, de a Pénzügyőr visszalopta magát a meccsbe (75–66). Ekkor érkezett Nikola Sucov gyors kosara és Varga Zalán harmadik triplája, ennek pedig ismét a lelkes hazai szurkolók örülhettek. A zöld-fehérek mentek előre rendületlenül, de nem volt már elég erő bennük, hogy szorossá tegyék a csatát. A hazai csapat taktikusan őrizte a vezetését és nem engedte ki a kezéből a sikert.

A Békéscsaba a 20 pontot szerző Varga Zalán és a 19 egységig jutó Hajdu Márton vezetésével 90–73-ra győzött, a 13. helyen végzett és ősztől is a Zöld csoportban szerepelhet.

Így látták a vezetőedzők

Vuk Pavlovic: Óriási gratuláció a csapatomnak! Nagyon idegörlő párharc volt, nagyon különbözött a három mérkőzés. Először volt egy sima hazai meccsünk, aztán idegenben szinte esélyünk nem volt a Pénzügyőr ellen. A harmadik mérkőzésnek meg olyan tétje van, mintha döntőt játszana az ember, csak éppen a másik irányban. A harmadik negyedben megtört a jég, sikerült úgy védekeznünk, úgy támadnunk, ahogy megbeszéltük. Itt sikerült olyan előnyt kiharcolni, amiből utána tudtunk gazdálkodni. Igaz a mérkőzésnek, a játéknak leesett a színvonala, ráültünk az eredményre, de egy ilyen meccsen sokkal biztonságosabb így lejátszani a végjátékot. Nagyon örülök, hogy sikerült megnyernünk ezt a mérkőzést, hogy bennmaradtunk! Nagyon szeretném megköszönni a szurkolóinknak az egész éves támogatást. Értük játszottunk, nélkülük ez nem sikerült volna! Szeretném megköszönni Békéscsabán mindenkinek, aki valamilyen formában támogatott minket. A játékosoknak külön köszönöm a hozzáállását egész szezonban. Gratulálok a Pénzügyőrnek is, jól játszottak, nagyot küzdöttek!

Király Márió: Gratulálok a hazai csapatnak a bennmaradáshoz!