A kötetbemutatót Forrainé Kovács Márta vezette fel, aki részletesen bemutatta a szerzőket, majd részleteket olvasott fel a könyvből. Az esemény igencsak sok érdeklődőt vonzott, hiszen eddig nem ismert információk is kiderülnek a könyv hasábjairól.
Vánsza Pál, a Magyar Politikai Foglyok Országos Szövetségének Békés Vármegyei Szerveztének elnöke kiemelte, a kötet elsősorban Mány Erzsébetre koncentrál, aki a gyulavári események fő mozgatója volt és akit alig 20 évesen társával, Farkas Mihállyal együtt halálra ítéltek. Mint mondta, Mány Erzsébet ténylegesen elkövette azokat a bűnöket, amelyekkel vádolták, ám a halálra ítélése borzalmas, megbocsáthatatlan tett volt. A borzalmas ítélet után az akkor még csak tizenéves Pali bácsi egy több évtizedes ígéretet tett.
– Mány Erzsébet egy Pestet megjárt, vagány lány volt, akire hallgattak fiatalok, könnyű volt belázítani őket, fegyvert is szereztek. Csak az ítélet, az volt borzalmas. Annak idején ott voltam a tárgyalásán, amikor őt halálra ítélték. Azután kimentem a sírjához, mert az a közvetlen mellettünk lévő temetőben volt és ott megesküdtem, hogy bosszút állok. Lényegében úgy érzem, hogy a bosszú most teljes – fejtette ki Vánsza Pál.
Mint a beszélgetésből kiderült, nemcsak országosan, de megyei szinten is keveset tudhattunk eddig Mány Erzsébet peréről, a könyv pedig korabeli dokumentumok segítségével vezeti keresztül az olvasót a hírhedt tárgyaláson. Zétényi Zsolt, a kötet szerzője jogászként, jogvédőként a per összes anyagával megismerteti a kötet forgatóját, emellett pedig jogtörténeti elemzését is leírja.
– Az egész rögtön ítélő tárgyalás jegyzőkönyve, az ítélet, a kegyelmi eljárás iratai, a központi kegyelmi eljárás, a Nezvál Ferenc és Szánási Géza által tett előterjesztés, amely szerint el kell utasítani a kegyelmi kérelmeket, tehát a leglényegesebb dokumentumok szó szerinti közlése történik meg a könyben. Ennek a jogtörténeti elemzése is olvasható a könyvben – árulta el a részleteket Zétényi Zsolt.
A kötetbemutató folytatásában a Mány Erzsébet peréről szóló tizenöt perces film bejátszásait nézhették meg a résztvevők, majd a szerzők beszélgetések során árultak el részleteket a perről és a könyv keletkezéséről.