Úszás: Megszületett az első gyulai érem az országos bajnokságon

2020. december 11. 15:49 | Kovács Dávid

Folytatták remek szereplésüket a gyulai úszók a kaposvári felnőtt országos bajnokságon! Mácsok Fruzsina bronzérmet szerzett 200 méteres mellúszásban, klubtársa, Veres Laura pedig 19 századdal lecsúszva a dobogóról a 4. pozícióban zárt 100 méteres gyorsúszásban.

Mácsok Fruzsina folyamatosan egyre jobb helyezéseket ért a hazai seregszemlén: szerdán hetedik lett 100 méteres mellúszásban, majd csütörtökön a 4. helyen ért célba a 200 méteres vegyesúszás döntőjében. A 17 éves tehetség pénteken 200 méteres mellúszásban állt rajthoz. Végül Békési Eszter és a százon győztes Halmai Petra mögött a 3. helyen csapott célba.

Veres Laura második alkalommal csúszott le a dobogóról: csütörtökön 400 méter gyorson végzett a 4. pozícióban, majd pénteken százon zárt ugyanezen a helyen, három, világversenyeket megjárt úszó, Gyurinovics Fanni, Verrasztó Evelyn és Késely Ajna mögött.