Kézilabda: Újra kétgólos vereséget szenvedett a Békéscsaba

2019. december 29. 20:44 | Hidvégi Dávid

A Békéscsabai Előre NKSE már ötödik alkalommal maradt alul két góllal a női kézilabda NB I idei kiírásában. A csabai alakulat az első és a második félidőben is rosszul kezdett a Váci NKSE ellen. A vendégek győzelméhez egy remek kapusteljesítmény is párosult, hiszen a brazil világbajnok Bárbara Arenhart nélkül máshogyan is alakulhatott volna a találkozó sorsa.

BÉKÉSCSABA ELŐRE NKSE - VÁCI NKSE 29-31 (13-16)

Békéscsaba, 1400 néző, vezette: Andorka, Hucker.

Békéscsaba: Balog J. – Kovács A. 3, Barján, Marincsák 6 (4), Agbaba 1, Kopecz 5, Bottó 2. Cs.: Horvát D. (kapus), Mézes 1, Vukaljlovic 9, Mitrovic 1, Dombi K. 1. Vezetőedző: Horváth Roland. Vác: Arenhart – Diószegi 5, Hámori 4, Helembay 1, Lakatos 2 (1), Kácsor 6 (1), Radosavljevic 6. Cs.: Bukovszky (kapus), Mészáros, Kuczora 6 (4), Kovács N. 1, Szabó K. Vezetőedző: Szilágyi Zoltán.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 8/6.

A hazaiak azonban rosszul kezdték az évzáró mérkőzést, hiszen a bajnoki 6. helyezett Vác a 10. percben már 5-1-re vezetett. A csabaiak első gólját Marincsák Nikolett szerezte a 3. minutumban, majd a hazaiak hétperces gólcsendjét Jelena Agbaba törte meg (2-5). A csabai lányok nem bírtak a vendégek kapusával, így a Vác ötgólos előnyre tett szert. A hazaiak zárkóztak a játékrész végén és kettőt lefaragtak a hátrányból (13-16). Az első félidőben hazai oldalon Aleksandra Vukaljovic volt a legeredményesebb öt találattal.

A második félidő elejét is megnyomta a Duna-parti együttes, és ismételten ötgólos különbséget alakított ki. A hazai szurkolók segítségével végül a Csaba az utolsó húsz percre magára talált. Vukaljovic folytatta remeklését, ráadásul Kopecz Barbara, valamint Marincsák Nikolett is több góllal jelentkezett, utóbbi keze ezúttal nem remegett meg a hétméteresek értékesítésénél sem. A csabai védekezés azonban nem állt össze, a váciaknak mindig volt válaszuk, főként Kácsor Gréta és Hámori Konszuéla vezetésével. A hazaiak Dombi Katalin révén feljöttek két gólra a találkozó 57. percében, majd a csereként beálló Horvát Dorina megfogta Lakatos Rita büntetőjét. A városi sportcsarnok nézőserege újra hangosan bíztatta az együttest, de Vukaljovic kihagyta a ziccerét, majd a vendégek eldöntötték a két bajnoki pont sorsát és végül 31-29-re diadalmaskodtak.

Mestermérleg

A Vác vezetőedzője hangsúlyozta, hogy mindkét félidő elejét megnyomta az együttese. Szilágyi Zoltán hozzátette, hogy elégedett volt a támadójátékkal, de védekezésben akadt néhány hiányosságuk, amelyet jól mutat a huszonkilenc bekapott gól. A szakvezető külön kiemelte kapusa, Bárbara Arenhart teljesítményét.

A Békéscsaba Előre NKSE vezetőedzője hangsúlyozta, hogy nem lehet úgy kezdeni egy mérkőzést, ahogyan azt csapata tette. Horváth Roland úgy fogalmazott: a helyzeteket értékesíteni kell, hiszen ezen a mérkőzésen sok ziccer kimaradt, ráadásul a 31 kapott gól sem segített. A szakvezető hozzátette: küzdenek tovább a bentmaradásért, mivel az a cél, hogy jövőre is első osztályú csapata legyen Békéscsabának.