Újra egy hetes döntött, a Veszprém sorozatban kilencedszer MK-győztes

2017. április 15. 16:51 | behir.hu

A férfi Magyar Kupa döntőjében a Telekom Veszprém időn túli hétméteressel 23–22-re legyőzte a Mol-Pick Szegedet. A Veszprém sorozatban kilencedszer, összességében 26. alkalommal hódította el a trófeát.

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
DÖNTŐ
Debrecen.
V: Herczeg, Südi
TELEKOM VESZPRÉM–MOL-PICK SZEGED 23–22 (13–9)

Sorozatban hatodik, összességében már tizennyolcadik alkalommal találkozott egymással a Veszprém és a Szeged a Magyar Kupa döntőjében. Tavaly szintén Debrecenben csapott össze egymással a két együttes, akkor egy rendkívül izgalmas meccsen a bakonyiak hétméteresekkel nyerték meg a trófeát.

A fordulatokban pedig ezúttal sem volt hiány.

A meccset jobban kezdte a Szeged, az első hét percben mindössze egy gólt dobott a Veszprém. Ennek ellenére Gasper Marguc vezetésével a bakonyiak fokozatosan átvették a játék irányítását, majd a vezetést is, sőt, egyre jobban elhúztak az ellenfelüktől, Juan Carlos Pastor, a szegediek edzője hiába kérte ki második idejét is az első harminc percben, volt, hogy Lékai Mátéék hat góllal vezettek, a szünetre azonban egy jó hajrával négy gólra zárkózott a Szeged (13–9).

A második félidőben – a Szeged elmúlt időszakban mutatott teljesítményét ismerve nem túl nagy meglepetésre – óriási elennál kezdett a Tisza-parti együttes, tíz perc után, José Manuel Sierra remek védéseinek köszönhetően 14–14-nél utol is érte az ellenfelét. Ezt követően sokáig a Veszprém vette vissza a vezetést, tíz perccel a vége előtt azonban már a Szegednél volt az előny.

A hajrára Mikler Rolandot Marko Alilovic váltotta a veszprémi kapuban, a horvát kapus pedig új lendületet adott az övéinek. Az 57. percben kettős emberelőnybe került a Szeged, gólt azonban csak a második kiállítás utáni hetesből szerzett.

Ez úgy tűnt nem bosszulja meg magát, hiszen Balogh Zsolt nyolc másodperccel a vége előtt egyenlített, a gyors középkezdés után azonban Matej Gaber szabálytalankodott a középkezdésnél Andreas Nilsson ellen, és miután a szegedi kapu még üres volt, villant a piros, a Veszprém pedig hetest kapott.

A bírók az utolsó két másodpercet lepörgették, a vonal mögé pedig Aron Pálmarsson állt oda, az időn túli büntetőt pedig nem hibázta el, így a Veszprém 23–22-re nyert és sorozatban kilencedszer, összességében pedig a 26. alkalommal lett a Magyar Kupa-győztese.