A „Történelmünk néma tanúi” címmel kiállítássorozat indult, amely Békéscsabán folytatódott. A kiállításon Recskó Béla alkotásait tekinthették meg az érdeklődők a Csabagyöngye Kulturális Központban.
Recskó Béla délvidéki, zentai festőművész munkáiból nyílt kiállítás Békéscsabán. A tárlatvezető, Pörneki András elmondta, hogy az egész országban próbálják felhívni a figyelmet a történelmünk néma, de számunkra beszédes tanúira.
– Tavaly láthatta ezeket a képeket először a közönség. Zenta város 800 éves volt: ezek az alkotások ott jelentek meg először és akkor vetődött fel az ötlet, hogy több helyen is bemutassuk a képeket – mondta el a tárlatvezető.
A művész a történelmi Magyarország várait és várkastélyait festette meg, a történelmi tájképfestészet műfajában azonban új területre érkezett.
– A képsorozatnak lesz folytatása, amelyet életműnek szánok. Van még van helyszín a Kárpát-medencében, amit be kell járnom és meg kell örökítenem - ha az egész anyag készen lesz, akkor elérem a célom – fejtette ki a művész.
Recskó Béla saját bevallása szerint hosszú utat tett meg, amíg bejárta a Kárpát-medence érintetlen térségeit és megfestette várrom-sorozatát. A várkastélyok romjait kifinomult technikával és aprólékos részletességgel rajzolta meg. Tervei között szerepel, hogy szinte az összes magyar várat lefesse, valamint egy teljesen új festmény-sorozatot publikáljon a közeljövőben.