Egy óriás tobozú, kaliforniai fenyőt, egy japán hóvirágfát, illetve egy pikkelylevelű fenyőt ültettek el a kilencedikesek és a tizedikesek segítségével a kijelölt területen.
A Békéscsabai Szakképzési Centrum Vásárhelyi Pál Technikum és Kollégium igazgatója, Schnider György kiemelte, hogy a faültetés apropója részben a hagyományteremtés. Beszélt arról is, hogy minden egyes szakon – legyen szó magasépítőkről, földmérőkről, útépítőkről, vízügyi technikusokról – tanulnak környezetvédelmet is.
Dina Gábor, az intézmény pedagógusa vetette fel az alapötletet, amelynek célja az, hogy a Vízmű területét egy botanikus kertté varázsolják. Az igazgató hozzátette, hogy mindig szépítik az intézmény belső tereit, de az udvarra is nagyobb figyelmet fordítanak, például idén füvesítettek is.
Mucsi Balázs a Békéscsabai Szakképzési Centrum igazgatója hangsúlyozta, hogy a fenntartható jövő lényegében az intézmény munkatársainak a hivatása. Minden beruházást és oktatási portfóliót igyekeznek úgy alakítani, hogy ez az elsők között szerepeljen. Továbbá az okatási rendszerükben központi elem a környezetvédelem.
Szarvas Péter, Békéscsaba polgármestere kiemelte, hogy a fáknak, a faültetésnek lelkiségük van. Fontos üzenet a jövőnek, hogy a diákok a tanárokkal karöltve odafigyelnek a környezetükre, a klímaváltozásra, vigyáznak a természetre.