Megtelt érdeklődőkkel a gyulai Gál Ferenc Egyetem aulája. Az apropót a Békés Megyei Képzőművészeti Szabadiskola Egyesület tűzzománc kiállítása szolgáltatta. A megjelenteket dr. Vincze Gábor, a Gál Ferenc Egyetem Egészség- és Szociális Tudományi Kar dékánja köszöntötte, majd átadta a szót Csiffáry Zsuzsannának, aki a Békéscsabai Médiacentrum kötelékében végzett riporteri-műsorvezetői munkája mellett maga is alkot. Kollégánk beszédében megemlítette, hogy általános iskolásként ismerkedett meg az alkotótáborral, Gyöngyösi Károly festő invitálására. Mint mondta elsőként a festő szekcióhoz szegődött, ám a különleges felületek hamar beszippantották, és bár a festészetnek nem fordított hátat, mint mondta, "átállt a másik oldalra".
– Az egyesület vezetője, Hargittainé Megyeri Valéria, 'Valika' személyében egy nagyon erős nőt ismertem meg, akinek vannak elvei és céljai. Összetart más-más lelki genetikával rendelkező egyéneket, különböző karakterekből álló művészközösséget, amely önmagába véve sem egyszerű feladat. Tevékenysége által megmutatkozik az alkotás, a képzőművészet összetartó ereje. Emellé társulnak a táborok és kiállítások, rendezvények szervezése, a kapcsolatok ápolása, ugyanakkor ő maga is alkotó – fogalmazott Csiffáry Zsuzsanna.
Hargittainé Megyeri Valéria kiemelte, hogy az alkotótábor szervezési munkálataiban és az egyesület működtetésében állandó segítő társai vannak Szabó Éva és Gugolya Márta személyében. A vezető hangsúlyozta, hogy az alkotótáborok fejlődési lehetőséget, a tárlatok szervezésével pedig bemutatkozási teret kapnak a profi és amatőr képzőművészek. A tagok között olyan pedagógusok, népművelők, képzőművészek dolgoznak, akik önkéntesen végzik a segítői szervezői feladatokat. Ebben a táborban fontos az ismeretátadás, a tehetséggondozás, partnerség építése, az állandó tanulás támogatása, népszerűsítése és a világra való nyitottság képességének megőrzése.
A tárlaton 22 munka látható, amelyeket karcolásos technikával készített tűzzománcot és rekeszzománcot, sodronyzománcot, valamint grafit eljárással előállított képeket láthat a műkedvelő közönség, egészen október 15-ig.