Többlettámogatást kapott egy Békés megyei pályázat

2020. április 3. 15:04 | behir.hu

A magyar kormány a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében finanszírozott egyes projektek támogatásának növeléséről döntött – tudatta Zalai Mihály, a Békés Megyei Önkormányzat (BMÖ) elnöke.

Oláh Gábor helyettes államtitkár jelzése alapján a döntés – a települések és a BMÖ közös fellépésének köszönhetően – jelen esetben egy Békés megyei projektet érint. 

Békés Város Önkormányzata a TOP-3.2.2-15 kódnevű pályázatban eredetileg 50 727 496 forint támogatásban részesült, ehhez kapott most 5 973 454 forint támogatást. Az összességében 56 700 950 forintos támogatást napelemes korszerűsítésre fordíthatják a településen.

További programok »

Önkormányzati hírek

Folytatódnak az iparterületeket kiszolgáló fejlesztések Békéscsabán

A „Békéscsaba meglévő iparterületek kiszolgálása komplex infrastrukturális fejlesztésekkel” elnevezésű projekt több helyszínen zajlik, és a város számos pontját érinti. A fejlesztések célja az iparterületek jobb megközelíthetőségének biztosítása, a kerékpáros közlekedés fejlesztése, valamint a csapadékvíz-elvezetési rendszer korszerűsítése. A kivitelezési munkák várhatóan legkésőbb 2027 áprilisáig valamennyi projektelem esetében lezárulnak.
14:14
FEL