A darab két központi szereplője anya és lánya, akiknek a kapcsolata nem felhőtlen. A darab egy igen érzékeny témát dolgoz fel, ugyanis a lány el akarja dobni magától az életét.
- A mű cselekménye maga az élet és a halál közti választás. Hogyan tudjuk eldönteni, hogy érdemes-e élnünk, van-e értelme az életünknek, miképp tudunk a másik emberre hatni? – fejtette ki Csiszár Imre a darab fő mondanivalóját.
A rendező megjegyezte: a Jókai színházban nagyon jó a társulat és a munkaközösség. A nyár folyamán mutatták be a Tévedések vígjátékát, Csiszár Imre kiemelte: az előadások alkalmával azt látta, hogy a közönség nagyon szereti a színészeket és a csabai színházat. A darabban az anyát játszó Kovács Edittől megtudtuk, hogy a szöveget a szituációval együtt tanulja meg a próbák után, és közben elemzi is a karaktert, hiszen így hitelesen elevenítheti meg a szereplőt a nézők előtt. A színésznő számára nagyon fontos, hogy a színházlátogatók befogadják a darabot, hisz a nézőkért játszik. Tarsoly Krisztina, a színmű másik szereplője hisz abban, hogy nem véletlenül találkozik egy színész az adott szereppel és úgy gondolja, hogy a saját életéből meríthet és építkezhet, amikor egy szerepre készül. Fontos számára, hogy a közönséghez eljusson az általa megformált karakter mondanivalója. A színésznő kifejtette: a színművészet egy nagy tanulási folyamat, amelyben egyre jobban megismeri önmagát is. Úgy érzi, egy szerep által rengeteg dolgot felfedez önmagában egy színész, amíg eljut a bemutatóig.
- Meg kell találni, hogy mit akarok közölni és eljuttatni a nézőkhöz. Ha hazamennek, akkor még egy kicsit gondolkodjanak rajta és akár változtassanak az életükön – emelte ki a színészet lényegét.
Seregi Zoltán, a Békéscsabai Jókai Színház megbízott igazgatója hangsúlyozta, hogy nagyon sokszínű színházi évad következik különböző stílusú színdarabokkal. Úgy gondolja, hogy a ,,Jóccakát, anya” egy olyan színdarab, amely egy bizonyos rétegközönség érdeklődését kelti majd fel. Kiemelte, arra törekednek, hogy minél jobb darabokkal és előadásokkal csalogassák be a közönséget a színházba.