Szép eredménnyel zártak a megyei versenyzők az első országos judo bajnokságon

2020. október 4. 17:38 | behir.hu

Hétvégén rendeztek először a judosok országos bajnokságot a járványidőszak eleje óta. Az őszi versenyidőszakot az U23-as korosztály kezdhette meg, a Győri Olimpiai Sportparkot hosszú idő után több, mint 150 judoka töltötte meg újra élettel.

A koronavírus járványra való tekintettel a verseny zárt körökben került megrendezésre, minden szükséges intézkedést és szabályt betartva. A BM Kano Judo SE közleménye szerint az egyesület négy versenyzőt indított a versenyen.

Az egyesület új igazolt versenyzője, a junior világ- és Európa-bajnok, U23 Európa-bajnok és ifjúsági olimpiai bajnok Özbas Szofi ezen a versenyen indult először a klub színeiben. A beszámoló szerint Gyáni János edzővel hamar megtalálták a közös hangot és kiválóan tudnak együtt müködni. Az országos bajnokság számára felmérőnek számított a hónap végén megrendezendő Budapest Grand Slam olimpiai kvalifikációs verseny előtt. Szofi végigsöpört a 63 kilogrammos mezőnyön, nem töltött összesen két percnél többet a tatamin, ezen a versenyen szerezte meg 13. országos bajnoki címét.

A nap másik érmese a junior válogatott Fehér Dóra, aki egyel nagyobb súlycsoportban kényszerült indulni.  A majdnem 10 kilogrammos különbség ellenére Dóra nem tűnt ki a mezőnyből, magabiztosan helyt állt, egyedül a későbbi bajnok állította meg, így bronzéremért küzdhetett meg. A bronzmérkőzésen csupán öt másodpercre volt szüksége a csabai versenyzőnek, azonnal ippon értékű technikát hajtott végre ellenfelén és állhatott a dobogó harmadik fokára.

A fiúk között Szentandrászki Levente és Láza György erős +100 kilogrammos mezőnyben helyezetlen.

Jövőhéten ugyanitt, Győrben lesz az ifjúsági B Országos Bajnokság, ahol Gyáni János válogatottjai erős csapattal képviselik egyesületüket a BM Kano Judo SE-t.