Szent Iván napi vigadalom lesz Békéscsaba főterén

2023. június 21. 18:25 | Csiffáry Zsuzsanna

Nyolcadik alkalommal rendezi meg a Békés Megyei Népművészeti Egyesület a Szent Iván Napi Vigalmat. Az érdeklődők a népi kultúra elemeivel találkozhattak szombat délután és este.

A Békés Megyei Népművészeti Egyesület, a Békés Megye Népművészetéért Alapítvány, a Balassi Közalapítvány, és a Békés Megyei Néptáncosok Szövetsége Közhasznú Egyesület június 24-én Békéscsabán, a Városháza előtti téren ismét megrendezi a Szent Iván Napi Vigadalmat.

A rendezvény az év legrövidebb éjszakájához kötődő népszokást eleveníti fel, a Szent Iván éji tűzugrást. A hagyománnyá vált eseményen a Békéscsaba főterére látogatók maguk is részeseivé válhatnak a soknemzetiségű élő néptánc és népi kézműves kultúrának.

A programot a városban működő táncegyüttesek táncháza, népi mesemondás, éneklés és más meglepetés is színesíti, majd a legbátrabbak a tűzugrást is kipróbálhatják.

Június 21. a nyári napforduló napja. Ilyenkor legrövidebb az éjszaka, a nap az égbolton a legmagasabb delelési ponton áll. A világ minden táján megünneplik ezt a napot. Mind a pogány, mind a keresztény kultúrkörben jelentős ünnep, noha a keresztény hagyomány június 24-én Keresztelő Szent Jánosra, Jézus megkeresztelőjére emlékszik. 

További programok »

Kultúra

Hamarosan nyílik az Attila-kiállítás a Magyar Nemzeti Múzeumban

Hamarosan megnyílik az Attila-kiállítás a Magyar Nemzeti Múzeumban, a kiállítás egyik legnagyobb műtárgya, Haan Antal: Nagy Leó találkozása Attilával Róma falai alatt című festménye lesz. A békéscsabai születésű Haan Antal a vatikáni Raffaello-freskót másolta le eredeti méretéhez közel, és a mű több mint száz éve nem volt látható a közönség előtt - közölte a Magyar Nemzeti Múzeum szombaton az MTI-vel.
2026. január 11. 17:10
FEL