A könyvtár aulájában többek között olyan szőttesekkel lehetett találkozni, amelyeknél az alkotó az újrahasznosítás elvét tartotta a legfontosabbnak. Emellett üveggravírozással készített portrékat, egyedi csipkemintákat, sógyurmát, kicsi plüssöket is megcsodálhattak a Kazinczy Ferenc Általános Iskola negyedik osztályos diákjai. Mindegyik alkotásban egy közös volt, mégpedig az, hogy készítőik vakok, illetve gyengénlátók.
– Azért szervezzük az érzékenyítéseket, hogy megmutassuk az életünket, megmutassuk, mivel kell megküzdenünk, illetve milyen segédeszközeink vannak, mivel tudjuk könnyebbé a napjainkat, mit kell megoldanunk a látás hiányában – mondta el Ádász István, a Vakok és Gyengénlátók Békés Megyei Egyesületének elnöke.
Az iskola diákjai közül néhányan beszéltek arról, hogy milyen gondolatokat keltett bennük a kiállítás.
– Sok minden tetszik, és elképesztő, hogy a vakok ilyeneket is tudnak készíteni – mesélte Mogyorósi Dóra.
– Szerintem gyönyörű szépek az alkotások, annyira csodálkozom, hogy miket tudnak készíteni a vakok és a látássérültek. Érdekes ezeket látni – tette hozzá Szántó Jázmin Napsugár.
Molnár Ildikó, a Kazinczy Ferenc Általános Iskola tanára kiemelte, hogy nem ez volt az első szemléletformáló program, amelyen részt vesznek a diákokkal. Az osztályával több szemléletformáló témával foglalkoznak például etika órán is.