Az új utcanevek kérdése és a Békéscsaba Vagyonkezelő Zrt. éves beszámolója is komoly vitát generált a közgyűlésen. Szarvas Péter polgármester a közgyűlést értékelő a Békéscsabai Városgazdálkodási Kft. működtetésével kapcsolatban is aggodalmát fejezte ki.
A májusi közgyűlésen a közterületek elnevezése kapcsán is döntenie kellett a grémiumnak.
– A vonatkozó törvény és a Magyar Tudományos Akadémia ehhez kapcsolódó véleménye alapján, Békéscsabán a Gorkij utca nevét meg kell változtatni. Az új névvel kapcsolatban kikérjük majd a helytörténeti kollégium véleményét és meg fogjuk kérdezni az utca lakóit is – tájékoztatott a polgármester.
Hozzátette, a Károlyi Mihály utca kapcsán is felmerült a névváltoztatás, amit végül - a polgármester kivételével - a többség támogatott. Az utca új neve Károlyi utca lesz, így az ott élőknek be kell majd jelenteniük a lakcímváltoztatást.
Szintén szó esett az önkormányzat területén felhasznált Pet-palackok visszaszorításáról, a közgyűlés döntése érelmében 5 éven belül a műanyagüvegeknek el kell tűnniük az önkormányzat intézményeiből, helyette vezetékes ivóvizet, vagy üveget használhatnak majd az ott dolgozók.
Hosszú vitát váltott ki a Békéscsaba Vagyonkezelő Zrt. éves beszámolója is. A társasághoz tartozó városgazdálkodási kft. kapcsán Szarvas Péter elmondta, a város közterületeit karbantartó cég nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket.
– Ahelyett hogy megtakarítást eredményezett volna a városnak, 2017-hez képest több közpénzt kell felhasználni a cég működtetésére. Ráadásul 2018-ban 22 millió forint veszteséggel zárt a társaság – fogalmazott a polgármester.
A politikus úgy gondolja, hogy meg lettek tévesztve, hiszen az üzleti tervben nem szerepeltek reális adatok.
– Rossz döntést hoztunk, amely évről évre több tízmillió forintos többletköltséget fog jelenteni a városnak – zárta le gondolatait a polgármester.