Számos érmet hoztak haza a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club sportolói

2022. április 26. 14:10 | behir.hu

A sportklub gyaloglói nemzetközi versenyen vettek részt. A Dudincei 50. amelyek keretében a 35 km volt a fő versenyszám, egyben Magyar Országos Bajnokság is.

Tóth Sándor mesteredző tanítványa Oláh Barbara először állt rajthoz 35 km-en, ahol a második helyen ért célba 2:57.48 idővel. A táv feléig vezette a magyar mezőnyt, de a 35 km hosszúnak tűnt számára. Így már biztos, hogy Münchenben az Európa Bajnokságon 20 km-en képviseli Magyarországot augusztus közepén.

Urbanikné Rosza Mária fiatal versenyzői a nyílt korosztályos versenyszámokban méretették meg magukat. Kovács Alexandra U18-ként élete első 10km-n a nála idősebbek U20-s mezőnyben nagyszerűen teljesített, hiszen III. helyezést ért el amit az ideje is mutat 50.06 óriási egyéni csúcs.

Bor Benjámin is nagyszerű időt gyalogolt szintén 10km-n nagy egyéni csúccsal 51.06-s idővel értékes IV. helyezést ért el. Bor Bernadett 5km-en állt rajthoz, bátran versenyzett 27.04 idővel, egyéni csúccsal lett VII. a versenyen.

Mihály Réka úton van a brazíliai XXIV. Nyári Siketlimpiára, ahol 2 számban képviseli hazánkat és a Kopp Békéscsabai Atlétikai Clubot. A sportoló 800 m és 1500 m-en fog rajthoz állni. A siketlimpia május 1-jén kezdődik, május 15-éig tart, a brazil Caxias do Sul várja a siket és nagyothalló sportolókat a világ minden tájáról.

Számos versenyzővel vett részt a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club a Szentesi Dobóversenyen.

– Eredményes felkészülési verseny volt, ahol több szép eredmény is született. Baukó Petra teljesített a legkimagaslóbban, most már a diszkoszvetés mellett súlylökésben is teljesítette a kiküldetési szintet a jeruzsálemi U18-as EB-re – értékelte a versenyt Solticz Kálmán edző

A Budapest Nyílt Mezeifutó Bajnokság részeként a Szilas patak partján, egy körpályán rendezték meg a Szenior Mezei OB-ét. Komáromi László 4500 méteres, viszonylag jól futható pályán a tavalyi évhez képest 15 másodpercet javítva, M50-es korosztályban, 15:22-vel sikerült magabiztosan megnyernie a versenyt. Edzője: Tóth Sándor mesteredző