A minap, kora este lement néhány egyetemista korú srác a Lencsési szánkópálya melletti kosárpályára dobálni, ahol több palánknál, több kis csapat is békében el van egymás mellett.
A kisebb gyerekek este 8 körül hazamentek, míg a huszonévesek a sötétedést követően is lent maradtak.
Majd úgy 20.32 körül, az egyik négyemeletes ablakából kiszólt egy hörgő hangú férfi, hogy a „.... húzzatok már el innen!”
A gyerekek először meglepődtek, majd néhány másodperc múlva, körülbelül ugyanezt vágták a hörgő hang irányába. Majd megkérték, hogy jöjjön le.
Egy jó fél percig még ide-oda pattogott a szólabda. Aztán beállt a verbális csönd. A srácok még úgy 5 percig dobáltak, majd hazasétáltak. Az ember szerencsé(jé)re nem jött le.
(Lehet, hogy jobb lett volna, ha kedvesebben kéri meg őket? Ráadásul a gyerekek nem is kiabáltak.)
***
A „Mi a csendháborítás definíciója, azaz mi számít annak, és mi nem?” kérdésemmel a polgármesteri hivatalhoz fordultam. Szarvas Péter, Békéscsaba polgármestere az alábbi tájékoztatást adta:
A szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény kimondja, hogy „aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el.”