Röplabda: Visszavágott a BRSE az Újpestnek

2018. január 15. 09:05 | behir.hu

A bajnoki alapszakaszban elszenvedett 3:2-es vereség után a női röplabda Extraliga nyitányán visszavágott a Linamar-Békéscsabai Röplabda SE csapatának az Újpestnek. A fővárosiak a második játszmában még egyenlítettek, de a harmadik és a negyedik játszma már a címvédőé volt - számolt be a szövetség hivatalos honlapja.

UTE – Linamar-BRSE 1:3 (–22, 20, –12, –20)

Budapest, Tungsram-csarnok, 500 néző. V: Adler, Tillmann.

UTE: Cross 8, Bleicher R. 2, Szűcs K. 8, Bezsandolszka 8, Bosio 3, Hiruela 9. Csere: Kötél D. (liberó), da Silva 9, Ancsin, Dégi. Vezetőedző: Horacio Bastit.

BRSE: Mlinar 9, Dobi 16, Koseková, Ivanovics 18, Pekárik 11, Fresco 13. Csere: Molcsányi, Szpin (liberók), Petrenkó, Ludmán 1, Szedmák. Vezetőedző: Alberto Salomoni.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 14:16, 19:21. II. játszma: 7:8, 14:16, 21:17. III. játszma: 4:8, 8:16, 10:21. IV. játszma: 5:8, 11:16, 16:21.

A lilák kezdőcsapatában bemutatkozott a kanadai válogatott center, Jennifer Cross. Két szoros szett után aztán a békéscsabaiak átvették a játék irányítását és simán nyerték a harmadikat. Sokáig úgy tűnt, hogy a negyedikben sem tudnak komoly ellenállást tanúsítani a hazaiak, de egyszer még sikerült visszazárkózniuk két pontra a szett közepén. Ezt követően azonban megint az történt, amit a vendégek akartak.

Horatio Bastit: – A csabaiak mindig nagyon erősek a hálónál és most a védekezésük is remekül működött. Nekünk a blokkunk sem működött és nyitásaink sem voltak igazán jók.

Alberto Salomoni: – Nagyon nehéz itt Újpesten nyerni, mert argentin kollégám remek munkát végez. A csütörtöki kupameccs után egy kicsit fáradtabbak voltunk, de nagyon értékes győzelmet arattunk.