Röplabda: Sikeres csabai rajt a MEVZA-kupában - galériával

2022. október 11. 21:01 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsaba 3-0-ra legyőzte az ukrán bajnok SC Prometey Dnipro együttesét a MEVZA-kupában kedd este.

Swietelsky-Békéscsaba–SC Prometey Dnipro (ukrán) 3:0 (17, 26, 15)
Békéscsaba, 900 néző. Vezette: Paul Szabo-Alexi, Pop Tudor (románok).
BÉKÉSCSABA: Aktas 16, Bodnár 9, Drpa 15, Vasileva 10, Pintér A. 10, Bagyinka. Csere: Molcsányi (liberó), Szatmári, Glemboczki 2, Olinyik 1. Vezetőedző: Tóth Gábor.
PROMETEY: Milenko 10, Velikonja Grbac 3, Stepanenko 10, Khober 5, Dorsman 6, Velykokon 2. Csere: Niemtseva (liberó), Artyshuk, Karasova, Danchak 8, Jonjev. Vezetőedző: Ivan Petkov.

A csabai együttes jelentős változásokon ment keresztül a nyáron, többen távoztak és érkeztek az együtteshez, az új szerzemények közül a török Ceyda Aktas, a bolgár Ralitsa Vasileva és a magyar válogatott Pintér Andrea pedig a kezdőcsapatba is bekerült. Az ukrán bajnok Prometey idén a cseh bajnokságban szerepel, de ott lesz a Bajnokok Ligája főtábláján is.

A meccset a házigazda kezdte jobban 8-4-es hazai vezetés után azonban zsinórban öt pontot szereztek az ukránok, így Tóth Gábor rögtön időt kért (8-9). A BRSE gyorsan reagált, egy 8-1-es sorozatot produkált, a vendégeknek pedig két időkérés sem használt (16-10). Bodnár Dorottya ászai után Aktas és Drpa is megérkezett a meccsbe, így a hazaiak magabiztos játékkal szerzett előnyt (25-17).

Ceyda Aktas (ütés közben) 16 pontig jutott debütáló mérkőzésén (Fotó: Imre György)

A fordulást követően jobban jött ki a folytatásra a Prometey, pillanatok alatt négyre hízott az előny (1-5). A csabaiak azonban nem hagyták magukat, Stepanenko hibája után már döntetlen volt az állás (9-9). Kiélezett volt a csata, de az ukrán gárda nem engedte át a vezetést egészen a hajrá kezdetéig, amikor Ivan Petkov időt kért (18-17). Fordulatos küzdelem kezdődött, a hazaiaknál beállt Glemboczki Zóra, aki segített a fogadójátékon, a maratoni második játszmát így a Békéscsaba nyerte (28-26).

A harmadik szett inkább az elsőre hasonlított, Marta Drpa kiváló ütése után már három volt a fór (10-7). A BRSE ötre növelte különbséget, Petkov mester pedig másodszor is időt kért (13-8). Ez sem segített az ukrán csapaton, a Csaba nem adott esélyt ellenfelének, a beálló ukrán feladó, Viktoriia Olinyik még egy ászt is betett a közösbe. A kétszeres győztes végül szűk másfél óra alatt 3-0-ra nyert és győzelemmel kezdte az új szezont.

A Swietelsky-Békéscsaba csütörtökön hazai pályán folytatja a Közép-európai Ligát, amikor a horvát Marina Kastela lesz a vendég a városi sportcsarnokban. A találkozót 18 órától élőben közvetítjük a legnépszerűbb videómegosztó oldalon.