Röplabda: A BRSE a horvát kupagyőztest is megverte - galériával

2022. október 13. 21:10 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsaba 3-0-ra nyert a horvát Marina Kastela ellen a MEVZA-kupában csütörtök este.

SWIETELSKY-BÉKÉSCSABA–OK MARINA KASTELA (horvát) 3:0 (13, 17, 23)
Békéscsaba, 700 néző. Vezette: Paul Szabo-Alexi, Pop Tudor (románok).
BÉKÉSCSABA: Glemboczki 15, Bodnár 6, Oikonomidou 10, Aktas 15, Pintér 9, Oliinyk 4. Csere: Kertész (liberó). Vezetőedző: Tóth Gábor.
KASTELA: Dolonga 3, Petrovic 5, J. Zdilar 3, Vukasovic 10, Giljusic 8, Dezulovic 8. Csere: Celovic (liberó), Matijasevic 1, Roso. Vezetőedző: Goran Jahura.

A csabaiak az ukrán bajnok Prometey elleni 3-0-s győzelem után újabb sikerre készült, a szlovén Calcit Kamnik ellen vereséget szenvedő horvát ezüstérmes, Marina Kastela ellen. Tóth Gábor átalakította a csapatot, Maria Oikonomidou és Glemboczki Zóra kezdett Drpa és Vasileva helyén, feladó poszton Viktoria Oliinyk, liberóként pedig Kertész Petra játszott.

Jól nyitotta az összecsapást a házigazda, pillanatok alatt három pont volt a különbség (4-1). A vendégek nehezen vették fel a ritmust, ötpontos hátrányban a horvátok bosnyák mestere időt is kért (13-8). A vendégek két cserével is próbálkoztak, de Glemboczki és Pintér révén magabiztos előnyt dolgozott ki a BRSE (19-12). A hazaiak nem lassítottak, Ceyda Aktas pontjával mintegy húsz perc alatt szerezték meg a vezetést (25-13).

A térfélcsere után a Kastela szerezte az első pontot, de a Csaba villámgyorsan fordított (5-2). A horvátok ugyan egyenlítettek, azonban a házigazda új erőre kapott, Oikonomidou két ászával négy volt a differencia (18-14). A Békéscsaba blokkmunkában is javult, nem adott esélyt ellenfelének a felzárkózásra, ezúttal Bodnár Dorottya zárta le a játszmát (25-17).

(Fotó: Csukás Zsolt)

A kétszeres győztes BRSE talán már elhitte, hogy megnyerte az összecsapást, a Kastela azonban jól nyitotta a harmadik ertapot, Tóth Gábor pedig gyorsan kikérte mindkét idejét (4-9). A házigazda magára talált, a horvátok rossz felállásban ragadtak, Viktoria Oliinyk nyitásai mögött egy 12-0-s sorozatot produkált a csapat (17-10). A hazai szurkolók már a győzelem ünneplésére készültek, amikor nagy rohamot indított az egyszeres horvát bajnok és a hajrá előtt egyenlített (21-21). Megrázta magát a BRSE és három meccslabdát harcolt ki, majd az utolsót Glemboczki Zóra értékesítette (25-23).

A Swietelsky-Békéscsaba két győzelemmel kezdte a MEVZA-kupát és az első etap után vezeti a tabellát a szintén kétszer diadalmaskodó Mladost Zagrebbel együtt. Tóth Gábor csapata legközelebb már a bajnokságban lép pályára, október 22-én a Kaposvár érkezik a városi sportcsarnokba.

A MEVZA-kupa alapszakaszának állása:
1. Swietelsky-Békéscsaba 6 pont (2/0, 6-0) 2. Mladost Zagreb 6 (2/0, 6-2) 3. Calcit Kamnik 3 (1/1, 3-0) 4. SteelVolleys Linz 2 (1/1, 4-5) 5. Nova Branik Maribor 1 (0/2, 3-6) 6. Prometey Dnipro 0 (0/1, 0-3) 7. Marina Kastela (0/2, 0-6)