Röplabda: Minimális Vasas-előny a visszavágóra

2019. január 21. 10:11 | behir.hu

A Vasas nagy csatában, 3-2-re nyert a BRSE ellen a női röplabda Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén.

VASAS ÓBUDA – SWIETELSKY-BRSE 3:2 (20, –21, 16, –21, 12)

Női Magyar Kupa-elődöntő, 1. mérkőzés, Folyondár utca, 500 néző. V: Adler, Ujházi.

VASAS: Ana Tiemi 12, Kostelanská 13, Ambrosio 8, Villám L. 12, Török 17, Abdulazimova 13. Csere: Bozicevic, Juhár (liberók), Mihály, Erzen 1. Vezetőedző: Jakub Gluszak.

BÉKÉSCSABA: Mlinar 9, S. Medic 11, Tálas 1, Bokan 8, Bodnár 11, Perovic 11. Csere: Molcsányi (liberók), Glemboczki, Ivanovic 16, Fábián 1, Szedmák, Bodovics. Vezetőedző: Paul Bogdan.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:9, 21:19. II. játszma: 7:8, 16:15, 18:21. III. játszma: 8:6, 16:14, 21:15. IV. játszma: 8:5, 16:14, 19:21. V. játszma: 4:5, 8:10, 12:10.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban és a szett közepén elléptek ellenfelüktől. A játékrész hajrájához közelítve ugyan zárkózott a BRSE, de a végén a fordításra nem volt esélye (1-0). A második szettben a vendégek szerezték az első négy pontot, de aztán úgy tűnt, hogy megduplázza előnyét a Vasas. 18:16 után azonban Bodnár nyitásainak köszönhetően fordított a Békéscsaba és kiegyenlített (1-1). A harmadik felvonás újra a piros-kékeké volt, Paul Bogdan együttese nem tudta szorossá tenni a szetthajrát (2-1). A negyedik játszma is hozott fordulatokat, a bajnoki címvédő Tanja Bokan vezetésével újra kiegyenlített és ezzel értékes pontot szerzett a visszavágóra (2-2). Molcsányiéknak a mindent eldöntő ötödik etapban volt esélyük a győzelemre is, de a házigazda nagyot küzdött és 3-2-re diadalmaskodott.

A párharc visszavágóját január 30-án rendezik.

Jakub Gluszak: – Jól felkészültünk az ellenfélből, amit az is bizonyít, hogy mind az öt játszmában vezettünk ellenük, még azokban is, amelyeket végül elvesztettünk. A mezőnyfeladásokból való visszatámadásokban viszont javulnunk kell. Összességében elégedettnek kell lennem, hiszen nyertünk. Örülünk is a sikernek, de ezzel le is zártuk a mérkőzést és a továbbiakban a Challenge-kupa visszavágóra koncentrálunk.

Paul Bogdan: – Nehéz mit mondani egy ötszettes vereség után, pláne úgy, hogy a negyedik játszmában mi fordítottunk, az ötödikben pedig vezettünk is. Ettől függetlenül a negyedik szett megnyerése nagyon fontos volt, hiszen így pontot szereztünk és ez sokat érhet a visszavágón. Egyénileg néhány technikai hibát ki kell javítanunk, és ha ez sikerül, akkor meglehet a döntőbe kerülés.

Forrás: hunvolley.hu