Röplabda: Kétszettes előnyből kapott ki a BRSE

2018. november 15. 09:09 | behir.hu

A Swietelsky-Békéscsaba közel állt harmadik idei sikeréhez a női Közép-európai Ligában, azonban drámai találkozón, öt játszmában végül a szlovén Maribor diadalmaskodott a városi sportcsarnokban.

Swietelsky-BRSE – Branik Maribor (szlovén) 2:3 (22, 18, –24, –16, –17)

Női MEVZA-kupa, alapszakasz. Békéscsaba, 900 néző. V: Muha, Bardic (horvátok)

BÉKÉSCSABA: Fábián 3, Glemboczki 14, Bodnár 8, Perovic 18, Mlinar 17, Medic 17. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin, Szedmák 1, Pekárik 2. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

MARIBOR: Kaucic 5, Kocar 7, Sobocan 1, Pintar 11, Mlakar 24, Lorber 10. Csere: Jerala (liberó), Bezonova 18, Bracko 6, Blagne 1. Vezetőedző: Samo Miklavc.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:4, 8:6, 13:8, 18:10, 20:20, 24:22. II. játszma: 8:4, 14:10, 17:16, 24:17. III. játszma: 6:2, 10:3, 11:8, 14:13, 18:20, 22:21, 24:22, 24:25. IV. játszma: 3:2, 7:4, 11:14, 13:19, 15:21, 15:24. V. játszma: 1:4, 5:4, 7:8, 9:12, 12:14, 16:15.

A kezdő feladóját és csapatkapitányát, Tálas Zsuzsannát nélkülöző csabai együttes ugyan két szett után már 2-0-ra vezetett, de a sorozat tavalyi bronzérmese nem adta fel a csatát. Előbb két mérkőzéslabdát hárítva szépített, majd magabiztosan egyenlített. Az ötödik játszmában a korábbiakhoz hasonlóan fordulatos csatát láthattak a szurkolók. 16:15-ös csabai vezetésnél úgy tűnt Lucija Mlinar eldönti a találkozót, de a horvát játékvezető tévesen, felülbírálta vonalbírója döntését, így egyenlített a Maribor. A szlovén gárda végül 19:17-re húzta be ezt az etapot és 3-2-re győzött.

A találkozót csütörtök este 21 órától teljes egészében megmutatjuk a 7.Tv-n!

A nemzetközi sorozat alapszakaszában így már nincs veretlen csapat, a BRSE a két pozsonyi együttes mögött jelenleg a 3. helyen áll. Kormos Mihály gárdája legközelebb november 21-én a Calcit Kamnik ellen lép pályára a MEVZA-sorozatban.

Kormos Mihály: – Végig közepes teljesítményt nyújtottunk, csak szakaszonként játszottunk jól, ami nem volt elegendő a győzelemhez, mert a legfontosabb szituációkban hibáztunk.

Samo Miklavc: – Kemény mérkőzésre számítottam. Az első két szettben igyekeztem forgatni a csapatot. Mindkét csapatnak voltak sérültjei, de végül ezzel a csapattal is sikerült megnyerni a mérkőzést.

Forrás: hunvolley.hu