Röplabda: Ismét kikapott a Nyíregyháza, a Kaposvár lesz a Békéscsaba ellenfele

2022. március 27. 19:22 | Kovács Dávid

Az 1.MCM-Diamant Kaposvár 3-1-re legyőzte a Fatum Nyíregyházát a női röplabda Extraliga negyeddöntőjének negyedik mérkőzésén, így 3-1-re megnyerte a párharcot és bejutott az elődöntőbe.

A Swietelsky-Békéscsaba már szerdán kiharcolta a továbbjutást, amikor harmadszor is legyőzte a negyeddöntőben a DVTK-t. Tóth Gábor csapatához a kupagyőztes Vasas csütörtökön csatlakozott, miután hasonló magabiztossággal, 3-0-val búcsúztatta az MTK-t.

A legizgalmasabb párharc a Kaposvár és a Nyíregyháza csatája volt, hiszen az első összecsapás után - melyet a somogyiak 3-0-ra nyertek idegenben -  a szabolcsiak edzőt is váltottak, Németh Szabolcsot az addig szakmai vezetőként dolgozó, korábbi csabai sikeredző Sasa Nedeljkovic vette át az együttest. Úgy tűnt, ez használt is a nyírségieknek: a második mérkőzésen 3-1-es Fatum-siker született a Kaposvár Arénában. Csütörtökön jött azonban az újabb fordulat: a Diamant másodszor is győzött idegenben, ezúttal 3-1-re, így vasárnap már a továbbjutásért léphetett pályára.

Vincent Lacombe gárdája szinte végig hátrányban volt az első szettben, végül drámai csatában 31-29-re mégis hozta a nyitó játszmát. A Nyíregyháza ugyan még egyenlített, de a harmadik etapban ismét a Kaposvár volt a jobb (25-18). A szabolcsiaknak ezt követően már nem volt esélyük: a somogyi csapat kiütötte ellenfelét, 25-8-ra nyerte a negyedik szettet és 3-1-re diadalmaskodott. A sikerhez Nikolina Boshnakova 22, Szedmák Réka 19, Nathalie Lemmens pedig 17 ponttal járult hozzá.. A Diamant így 3-1-re nyerte a negyeddöntős párharcot és az 5. helyről, pályahátrányból jutott be a legjobb négy közé.

Ezzel eldőlt a Swietelsky-Békéscsaba ellenfele az 1.MCM-Diamant Kaposvár lesz az elődöntőben, a párharc várhatóan április 12-én kezdődik a városi sportcsarnokban. A másik elődöntőben megismétlődik a Magyar Kupa-döntő párosítása: a Vasas a Szent Benedekkel csatázik majd, miután a fürediek 3-0-ra nyertek Újpesten és 3-1-gyel lezárták a negyeddöntőt.