Röplabda: Győztes BRSE-rajt a Challenge Kupában

A csabai együttes 3-1-re nyert a lett Rigas Volejbola Skola otthonában.

NŐI CHALLENGE KUPA, ELSŐ FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS

RIGAS VOLEJBOLA SKOLA (lett)–BÉKÉSCSABAI RSE 1:3 (21, –9, –15, –22)

Riga, 350 néző. V: Bosenko (ukrán), Hoger (szlovák)

RIGA: Reknere 1, Kramena 7, Ozola 5, LEVINSKA 15, Kjasile 5, Hrapane 14. Csere: Tiltina, Zvaigzne (liberók), Gerlina, Ergle 2, Ignatjeva, Pridatko, Penka. Edző: Andrejs Odinokovs

BRSE: Glemboczki 2, BODOVICS 11, Dapic 8, KLARIC 18, Bodnár 9, Fábián 4. Csere: Molcsányi (liberó), Sebestyén 8, Evans 3, Szedmák. Edző: Vasja Samec Lipicer

Az eredmény alakulása: 1. játszma: 7:2, 8:4, 12:5, 16:9, 18:13, 21:16, 24:20. 2. játszma: 4:6, 5:17, 7:23, 8:24. 3. játszma: 2:6, 4:9, 8:12, 10:20, 11:21, 14:24. 4. játszma: 3:0, 9:6, 13:11, 16:15, 21:17, 22:24

A csabaiak az első szettben bizony alaposan ráijesztettek szurkolóikra, hiszen a kizárólag lett játékosokból álló csapat szerezte meg a vezetést (25-21) - írja a hazai szövetség hivatalos oldala. A másodikban aztán helyreállt a világ rendje, a csabaiak tízből sem engedték ki a házigazdát (9-25). A BRSE a harmadik etapban nem engedte ki a kezéből az irányítást és fordított (15-25) A negyedik etapban is sokáig a rigaiak voltak előnyben, végül 3:1-re nyertek, nagy lépést téve a továbbjutás felé.

A visszavágót december 18-án játsszák Békéscsabán.

Vasja Samec Lipicer: – Ha megfelelő hozzáállással játszunk, óriási a különbség a két csapat között. Amikor nem, akkor az történik, mint az első és a negyedik szettben. Először azt hittük, ingyen megkapjuk a győzelmet, rá is fizettünk. Sajnos a tapasztalatlanságunk miatt kezdtünk így. Majd a negyedikben azt hittük, ez a meccs már megvan, aztán mindenki a másikra várt, hogy csináljon valamit. Az ellenfél viszont végig küzdött, hiszen náluk több játékosnak is ez lehetett akár élete meccse. Ebbe a hibába sokszor beleesünk a még nálunk is fiatalabb csapatok ellen: elhisszük, hogy könnyen jön minden, aztán amikor nem, akkor megijedünk. Többet kellene magunkkal foglalkozni, és nem az ellenféllel, valamint higgadtnak maradni. Ha kiabálok, akkor jól játszunk, ha nem, akkor nem. Ez így nem felnőtt röplabda, hanem junior. Persze, sok fiatalunk van, akik így szereznek tapasztalatot, de muszáj lesz ezekben fejlődni.