Röplabda: A BRSE leiskolázta a Rigas Skolát - galériával

2019. december 18. 20:25 | behir.hu

A Békéscsaba az idegenbeli 3:1-es siker után hazai pályán magabiztos győzelemmel jutott a Challenge Kupa nyolcaddöntőjébe. A csabai együttes 3:0-ra legyőzte a lett Rigas Volejbol Skola csapatát, amely mindössze 37 pontot szerzett a találkozón. A BRSE következő ellenfele egy régi ismerős, a szlovén Calcit Kamnik lesz.

BÉKÉSCSABAI RSE – RIGAS VOLEJBOLA SKOLA (lett) 3:0 (16, 13, 8)

Női röplabda Challenge Kupa, első forduló, visszavágó, Békéscsaba. Vezette: Janakijev (bolgár), Weinberger (svájci)

BRSE: Jerkov 9, Pekárik 14, Dapic 10, Klaric 10, Bodnár 13, Fábián 6. Csere: Molcsányi (liberó), Boskó Á. Edző: Vasja Samec Lipicer

RIGA: Reknere 1, Kjasile 3, Ozola 1, Levinska 14, Kramena 1, Hrapane 2. Csere: Zvaigzne, Tiltina (liberók), Ergle 3, Ignatjeva, Pridatko 2. Edző: Andrejs Odinokovs

Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:2, 16:11, 21:14. II. játszma: 8:7, 16:9, 21:14. III. játszma: 8:3, 16:4, 21:17.

Ashley Evans, Szedmák Réka és Rády Boglárka sem állt Vasja Samec Lipicer rendelkezésére. Benevezte ugyanakkor a mindössze 17 éves Boskó Ágnest irányító poszton pedig Fábián Fannyt küldte csatába.

Határozottan, nagy lendülettel startolt a Békéscsaba, amely nagyon gyorsan szerzett jelentős előnyt. A hálónál remekül tette a dolgát a Bodnár, Pekárik kettős, de Klaric is gyártotta a pontokat. Állandosult a hat-hétpontos különbség, a vendégek trénere kétszer is kikérte az idejét. Jerkov is igyekezett megmutatni, hogy miért is igazolta le néhány héttel ezelőtt a BRSE. A vendégek edzője már az első szett derekán pályára küldte csereembereit (1:0).

Klaric pontjáal kezdődött a meccs második felvonása, majd egy Pekárik-ásszal folytatódott, a játszma e korai szakaszában úgy tűnt, hogy nem lesz sétagalopp a találkozó. Korán, 5:5-nél kikérte idejét a csabaiak szlovén edzője. Maradt csabai kézben az irányítás és Jerkov nyitásait követően apró lépésekkel a BRSE elhúzott a lelkes, de szerényebb képességű fiatal balti csapattól. Felszabadultan, jól játszott a csabai együttes, és különösebb nehézség nélkül jutott el a szettgyőzelemig. A 2:0-s vezetés azt is jelentette, hogy a Békéscsaba a meccs további alakulásától függetlenül már továbbjutott.

(Fotó: Milyó Pál)

Nem igazán akarta elnyújtani a találkozót a Békéscsaba, amit már a 3. szett elején nyomatékosított. A nagy előny kialakulásához a nagyon szimpatikus lett gárda is rendesen hozzájárult: rossz nyitások, hosszú és széles ütések, csökkenő koncentráció, láthatóan szerették volna mihamarabb befejezni a találkozót. Persze ez mit sem von le a Békéscsaba érdemeiből, amely nagyon összeszedte magát a szombati Újpest elleni bajnoki vereség után. A mérkőzés hajrájában pályára lépett a 17 éves Boskó Ágnes is, aki nagyon nem melegedhetett be, hiszen csapata villámgyorsan lezárta a csatát.

Vasja Samec Lipicer: – Ha a két mérkőzés közötti különbséget elemzem, akkor az a csarnok, Jerkov és a feladó. Míg Lettországban meg kellett küzdenünk a sötét teremmel is, addig most más körülmények között igazi harcosokként küzdöttünk, és most megfogtuk a szerváikat is. Mosolyogtunk és élveztük a játékot. Ez lehet a siker kulcsa a folytatásban.

Andrejs Odinokovs: – Profi csapat volt az ellenfelünk, amelyik pénzért játszik, mi pedig fiatal csapatként, a játék öröméért röplabdázunk. Elégedett vagyok a csapat játékával. Első alkalommal szerepeltünk ilyen rangos kupában és elmondhatom, hogy jó úton haladunk.

Továbbjutott a Békéscsaba kettős győzelemmel. A BRSE következő ellenfele a szlovén Calcit Kamnik lesz.

Forrás: hunvolley.hu

A mérkőzést csütörtökön 21 órától, felvételről teljes egészében megmutatjuk a 7.Tv-n. A találkozó legizgalmasabb pillanatait a hétfőn 20.20-kor startoló Kezdőkörben is láthatják.