Röplabda: Elképesztő hajrával harcolta ki az ötödik meccset a BRSE

2019. április 10. 20:45 | behir.hu

A negyedik játszmában, 2:1-es békéscsabai vezetésnél 24:17-es előnybe került a Nyíregyháza, ám a BRSE a pokol mélyéről kapaszkodott vissza, és nyert, így ötödik mérkőzés dönt a fináléba jutásról.

Swietelsky-Békéscsaba–Fatum-Nyíregyháza 3:1 (–19, 23, 21, 24)

Női Extraliga elődöntő, 4. mérkőzés. Békéscsaba, 1500 néző. V: Bátkai-Katona, Jámbor.

BRSE: Bokan 24, Bodovics 1, Perovics 5, Ivanovic 3, Medic 8, Tálas 2. Csere: Molcsányi (liberó), Mlinar 19, Szpin, Bodnár 4, Fábián 1, Glemboczki 3. Vezetőedző: Bogdan Paul.

NYÍREGYHÁZA: Varga E. 15, Brisebois 13, White 14, G. Francesco 4, Matic 10, Kalicanin 6. Csere: Tóth F. (liberó), Ancsin, Szabó L., Mayfield, Lászlop. Vezetőedző: Hollósy László.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:0, 3:2, 6:3, 7:8, 10:9, 10:13, 14:14, 15:19, 18:20, 19:24. II. játszma: 4:3, 6:10, 12:13, 12:15, 14:14, 17:16, 18:21, 21:23. III. játszma: 3:2, 3:6, 6:6, 8:11, 14:12, 16:13, 17:17, 22:17, 22:20, 24:21. IV. játszma: 3:6, 6:7, 7:14, 8:16, 13:18, 13:21, 17:24.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–2.

A hazaiak kezdték jobban a meccset, hiszen egyből három pontot szereztek, de aztán gyorsan visszazárkóztak a vendégek és sokáig felváltva vezettek a csapatok - írja a hazai szövetség hivatalos oldala. A nyíregyháziak 14:14 után léptek meg és a hazaiak már nem is tudták ledolgozni a hátrányukat (19:25).

A második játszmát is a vendégek kezdték jobban, de a szett közepén magára talált a csabai csapat és 16:16 után a vezetést is visszavette. Nem sokáig örülhettek azonban, mert a vendégek azonnal fordítottak, és pillanatokon belül megint három pontra nőtt a különbség. 21:23-nál már csak két pont kellett volna a vendégeknek, de ekkor a csabaiak percei következtek, akik sorozatban négy pontot szerezve kiegyenlítették a játszmaarányt. A végén Tanja Bokan tette fel az i-re a pontot (25:23).

Maradt az izgalmas és fordulatos játék a harmadik felvonásban is, a nyíregyháziak többször is megugrottak, de a csabaiak mindig gyorsan egyenlítettek, 12:12 után pedig ők léptek meg kettővel. Vezettek már hárommal is, amikor a vendégek megint megrázták magukat és 17-nél utolérték a hazaiakat. Ezt követően azonban megint a csabaiak percei következtek, Mlinar nyitásaival ötpontos előnybe is kerültek, és ez már elég volt a harmadik játszma megnyeréséhez (25:21).

A szurkolók a mérkőzés végén megköszönték a csapatnak a győzelmet (Fotó: Milyó Pál)

A vendégek azonban ezután sem omlottak össze, és a negyedik szett elején is meg tudtak lépni, sőt, nyolccal is vezettek a játszma közepén. Óriásit mezőnyözött mindkét csapat, de mégis a vendégeknek sikerültek végül a befejezések. A végén hét szettlabdája is volt a nyíregyháziaknak, de hihetetlen módon Lucija Mlinar nyitásaiból mind a hetet hárították a csabaiak, sőt, végül sorozatban kilenc pontot szerezve óriási bravúrral megnyerték a mérkőzést (26:24).

Bogdan Paul: – Ez a meccs is megmutatta, bármi megtörténhet. A karrieremben veszítettem már szettet 23:10-ről és nyertem is hasonló állásból. Ez a röplabda. Ami nagyon fontos nekem, hogy a lányok küzdöttek, azok a játékosok is bíztak magukban, akik kevesebbet szoktam játszatni. Igazi csapatmunka volt! Szeretném kiemelni még a fantasztikus közönséget, sosem tapasztaltam még, hogy egy szurkolótábor ennyire közel legyen a csapatához.

Hollósy László: – Ezt el kell felejteni, a folytatásra kell koncentrálni.

A mérkőzést csütörtök este 21 órától teljes egészében is láthatják a 7.Tv-n, ismétlés szombaton 11.50-től!