A Békéscsabai Napsugár Bábszínház Bögrés mesék sorozatában egy-egy népmese köré társítottak táncot, kézműves foglalkozást és interaktív részvételt a mesélésben a bábművészek. Így nem hagyományos bábelőadás jött létre, hanem egy vidám, szórakoztató, ugyanakkor tartalmas együttlét a közönséggel, a végén teával vagy kakaóval.
A sorozatban Benedek Elek A papucsszaggató királykisasszonyok az első mese, amit két teaházat üzemeltető táncos játszott el tárgyakkal, tánccal, együtt a gyerekekkel. A helyzetkomikumra épülő játék közben kis tánctanításra is sor került. Jó alkalom volt ez arra, hogy a családok, szülők, nagyszülők is részt vegyenek a játékban és gyermekükkel, unokájukkal közös élményben legyen részük.
– Tavaly febuárban adtuk elő először a darabot és múlt év során sokszor volt alkalmunk kipróbálni magunkat benne, volt, hogy 150 gyermekkel egyszerre. A mese működött, úgy láttuk, méltó népszerűségnek örvendett a kicsik körében, ez nekünk csak öröm – mondta el az előadás előtt Czumbil Emőke bábművész, aki az egyik felszolgálót, teaházi alkalmazottat testesítette meg a délután folyamán.
– Interakció a két előadó között is van és természetesen a gyerekeket is igyekszünk belevonni ebbe a történetmesélésbe. Én eredetileg a koreográfia révén kerültem az előadás közelébe, most már részt veszek a kis cipők elkoptatásában – fogalmazott Majthényi Dániel, a darab másik szereplője, aki másfél éve erősíti a bábszínházi gárdát, tavaly szeptembertől rendező asszisztensként, ügyelőként és alkalmasint fellépőként is.