A Békés Megyei Népművészeti Egyesület és a Békés Megyéért Alapítvány másfél éve működteti a Tégla Alkotóházban a Tégla galériát. Az egyesület vezetőségi tagja számolt be arról, hogy mi adta az apropót a kiállítás tartalmát illetően.
– Kitaláltunk magunknak egy olyan kiállítóteret, ami a népi kultúrához kötődő, és ahol ilyen tartalmú anyagokat állíthatunk ki. Az elmúlt időszakban a kalotaszegi gyöngyöktől a kosárfonáson át az illusztrációkig és grafikákig sok mindent bemutathattunk ebben a térben. Ha az egyesületünk tagja valamiben jeleskedik, pláne Kádár Ferkó, aki egyszerre több mindenben is, fontos az, hogy biztosítsunk neki is kiállítóteret – fogalmazott Kölcseyné Balázs Mária.
Kádár Ferkó a kiállítás anyagát több évtized alatt gyűjtötte össze. Mint fogalmazott, először a családja képeit rendezte egy anyaggá.
– Két fajta anyagból tevődik össze a kiállítás anyaga. Az egyik fele a Magyar Bajusz Társaság által kiírt versenyre készült, a másik részében pedig a polgári életet és a népművészetet mutatom be. Ezeket az anyagokat én gyűjtöttem össze, a családom fotóival kezdtem, majd nagyon sok jó képet láttam más családoknál, ezeket is gyűjtögetni kezdtem és digitalizáltam őket. Ebből jött létre később a több mint 300 néprajzi képeslap, notesz, naptár. Úgy gondolom, hogy fontosak az őseink, fontos az, hogy kik tartoztak hozzánk – mesélte el Kádár Ferkó.
A kiállításon dr. Pap Isván, a megyei művelődési központ nyugalmazott igazgatója megosztotta a jelenlévőkkel hogy nemcsak Kádár Ferkót, hanem dédnagyapját is ismerte, a kapcsolat így adva volt, és szívesen vállalta el a méltatást.