Ötszettes vereséget szenvedett a BRSE a Magyar Kupa negyeddöntő első meccsén

2023. december 10. 21:15 | Hidvégi Dávid

Ötszettes, izgalmas és fordulatos csatában a balatonfüredi Szent Benedek Röplabda Akadémia nyerte a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzését vasárnap a Békéscsaba ellen. A BRSE ugyan az első szettet megnyerte, az ellenfele előbb fordított, majd aranyszettben megnyerte a találkozót.

Szent Benedek Röplabda Akadémia–Swietelsky-Békéscsaba 3:2 (-23, 13, 17, -17, 13)
Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés, Budapest. Vezette: Mezőffy, Kiss.
SZBRA: Szerényi 8, Wojcik 8, Berkó 5, Cestero Cruz 21, Szakály 5, Pérez Ramos 32. Csere: Fáth, Nagy (liberók), Krakoczki, Catard, Kobaidze, Schneider 1. Vezetőedző: Kristian Michailov.
BRSE: Strumilo 18, Stepanenko 8, Bodnár 8, Pintér 12, Aydinogullari 7, Stanchulova 2. Csere: Molcsányi, Kertész (liberók), Becic 1, Glemboczki 8, Kotormán, Kump 1. Vezetőedző: Tóth Gábor.

A BRSE két hét alatt másodszor csapott össze a budapesti Ludovika Arénában a Szent Benedek Röplabda Akadémiával, de ezúttal nem az Extraligában, hanem a Magyar Kupa negyeddöntőjében. A párharc első találkozóján a továbbjutást még nem lehetett kiharcolni, de a győztes egy lépéssel közelebb kerülhetett a legjobb négyhez.

A Swietelsky-Békéscsaba az első szettben 3:4-nél vezetett először, de az SZBRA hamar utolérte, majd 6:6-nál egy hosszú labdamenet végén ismét vezetett. Látványos harc zajlott a pályán és az eredmény is szorosan alakult. Tóth Gábor 14:14-nél időt kért, majd cserélt, aminek köszönhetően bemutatkozott az új igazolás, Luna Becic is. A BRSE 19:17-nél megrázta magát és sorozatban három jó megoldással ismét az élre állt, amire időkéréssel válaszolt a Balatonfüred, a következő hazai pont után pedig Tóth Gábor is úgy érezte, eligazítást kell tartani. A vendégek ennek ellenére komoly hibákat ejtettek a folytatásban, amiket kihasznált a SZBRA és kétpontos különbséget épített ki. A Csaba 22:20 után megint három ponttal reagált, az időkérés után pedig két szettlabdához jutott, melyek közül a másodikat Dominika Strumilo értékesítette (23:25).

A BRSE a második játszma legelején egy jó periódusnak köszönhetően három pontos előnyt épített ki, de az újabb, védekezésbeli pontatlanságai révén a hazai csapat egyenlített. A Balatonfüred kiépített egy hárompontos vezetést, azonban a BRSE 10:7-nél megnyert egy maratoni labdamenetet, ám ebből sem sikerült lendületet merítenie. Tóth Gábor ötpontos hátránynál már a második idejét kérte ki, viszont ezzel sem sikerült megállítania a fürediek rohamát. A SZBRA 25:13-ra nyerte a játszmát.

A harmadik szettben a játék képe kezdte a második szettét idézni, 10:6-nál megint időt kért a csabai vezetőedző, ám a várva várt felzárkózási roham nem érkezett meg. A fürediek erőteljesebben és pontosabban röplabdáztak. Az olló csak nyílt, egészen nyolc pontig duzzasztotta fórját a Szent Benedek (25:17).

A negyedik játszma első tíz labdamenetén megosztoztak a csapatok, az első kétpontos vezetésnek pedig a Balatonfüred örülhetett. A Békéscsaba Glemboczki Zóra támadásaival férkőzött közelebb, Pintér Andrea ütésével pedig már 9:8-ra vezetett. Kristian Michailov 10:13-nál és 12:16-nál is időt kért. A várt csabai blokkok is megérkeztek, Cansu Aydinogullari egy ászt is beemelt. A viharsarkiak végül nyolc ponttal elvitték a játszmát (17:25).

Az ötödik szettben fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a BRSE járt előrébb, egészen 3:3-ig, amikor fordított a Balatonfüred. 6:4-nél Tóth Gábor időt kért, majd egy blokkal még távolabb került ellenfelénél. A térfélcserénél a Csabánál volt a minimális előny. Az SZBRA felülkerekedett, így két pontos előnyhöz jutott. A Csaba 13:12-nél újabb hibát követett el, ami meccslabdákat eredményezett a Balatonfürednek, de az elsőt Strumilo hárította. A másodikat viszont a 32 pontig jutó Diaris Pérez Ramos bebombázta, ami azt jelentette, hogy megnyerte a találkozót a Szent Benedek Röplabda Akadémia és előnyből várhatja a második mérkőzést.

A visszavágót 2024. január 14-én, vasárnap 17:00-tól rendezik a Békéscsabai Városi Sportcsarnokban.

Így látták az edzők

Kristian Michailov: Meg kellett találnunk a módját, hogyan pótolhatjuk a kiesett játékosokat, ehhez időre van szükség, és talán mostanra meg is lett. Az pedig a másik dolog, hogy ha egy adott ellenféllel játszunk, akkor azt utána annyira kielemezzük mindannyian, hogy lehetetlen másodjára meglepni minket. Ez volt a MÁV Előre ellen is a kupában, és ma is az történt, hogy pontosan tudtuk, mi a recept. Bízom benne, hogy tartani tudjuk a formát és továbbjutunk.

Tóth Gábor: Nézzük a számokat: megint hiányzott egy szélső teljesítmény, és ebben szenvedünk rendszeresen. Nem lehet kifogásunk a teljesítményre, mert egyáltalán nem volt jó, nem is sikerült olyan eredményt hozni, hogy nyugodtan mehessünk el a minimális pihenőnkre. Értékelni kell a szezon eddigi részét és megnézni, miben tudunk előre lépni. Ugyanazokat a hibákat követjük el, ugyanúgy történik minden és természetesen az eredmény mindig ugyanaz. Ha nem tudunk változtatni, akár személyi állományban is, akkor mindig ugyanez fog következni, hiába várunk mást. Kértem, hogy ne nyugodjunk meg a MÁV Előre-meccs után, ne aludjunk el, de átaludták a pénteki és a szombati edzést is, ez lett belőle.